Şehrin en iyi eti; Butcha Steakhouse!

Dünya mutfağı ve Türk mutfağının incelikleri Butcha’da harmanlanıyor...

25 Şubat 2020 09:37
Şehrin en iyi eti; Butcha Steakhouse!
Lezzet tutkunu bir girişimci Osman Sungur. Ankara’nın ilk steakhouse markası Butcha Steakhouse’un kurucusu. “Şehrin en iyi eti” mottosuyla 2009 yılında kapılarını açan Butcha Steakhouse, kısa sürede kalitesiyle fark yaratıyor ve başarısı hem edindiği müdavimlerle hem de layık görüldüğü ödüllerle taçlanıyor.

Butcha Steakhouse; Angus Turizm şirketi bünyesindeki ilk marka ve Ankara’nın ilk steakhouse markası olarak 2009 yılında kuruluyor. Kısa süre sonra ikinci şube Dubai’de açılıyor. Üçüncü durak olan İstanbul’un yanı sıra Doha’da da Butcha Steakhouse lezzeti misafirleri ile buluşuyor. Ve çok yakında Azerbaycan’da da açılmak üzere. Butcha Steakhouse kurucusu Osman Sungur, Butcha’yı şöyle anlatıyor: ‘Şehrin en iyi eti’ mottosuyla Butcha; en kaliteli etleri, en yalın haliyle meşe odunu ve kömür ızgarasında pişirerek veya kasap reyonundan çiğ olarak misafirlerine sunan bir konsepte sahip. Restoranların mimarisi de açıldığı dönemden itibaren adeta Butcha’nın kimliği oldu, yoğunlukla ham ahşap ve taş materyaller kullanıldı. Butcha’nın hem sunduğu ürünlerde hem de mimari tasarımında doğallık var. Bu sayede Butcha restoranlarında kendinizi rahat ve kaliteli bir ortamda hissedersiniz.”


“Butcha’da modern mutfak ve yerel mutfağın harmanı ürünler sunuluyor”
Bu işte ekibin önemli bir yeri olduğuna değinen Sungur, “Bizim için en önemli detay heyecanı olan arkadaşlarımızla çalışmak. Ankara'da bulunan merkez imalathanemiz; laboratuvar sisteminde, temizlikten üretimine kadar hep hijyen kurallarına tabi kalınarak ince bir detayla takip ediliyor. Ürünler işlendikten sonra özel dolaplarımızda dinlendirmeye alınıyor. Daha sonradan şubelere standartlar çerçevesinde hijyen kuralları göz önünde bulundurularak özel bir sevkiyat aracı ile dağılım yapılıyor” diyor.

“Geçmişten gelen kültürü yeni dünya teknikleriyle birleştiriyoruz”
Menülerini detaylandırırken hem günümüz lezzetlerini hem de geçmişten gelen lezzetleri modern mutfak teknikleri ile birleştirip misafirlerine sunduklarını kaydeden Sungur şu örneği paylaşıyor: “Mısırı karamelize tekniğiyle bal, sarımsak ve pekmezle birleştirip hem ete uyumunu sağlayıp hem de çağdaş bir yorum katarak sergiliyoruz. Bunun dışında imalathanemizden; Butcha Burger, Butcha Köfte, fıstıklı sucuğumuz ve füme etlerimiz lezzet dağarcığınızı genişletiyor. Yeni dünya teknikleri kullanılarak pişirdiğimiz; Asado, Kuzu Kafes, Kuzu Kol, kendi imalatımız olan füme etlerimiz var.”


“Butcha’nın DNA’sında et var!”
“Aslında hikayemiz personel alımındaki heves ve arzunun, satın almadaki detay ve kalitenin, mevsimin ve kendi topraklarımızda yetişen lokal ürünlerin sofralara taşınmasına kadar her katmanındaki detayda saklı” diyen Sungur, son olarak “Bu felsefemiz iyi servis ile bütünleşince eşsiz bir lezzet ve kalite deneyimi yaşatmak kaçınılmaz oluyor. Butcha’nın en büyük lezzet sırrı ve farkı standardizasyon diyebilirim. Dubai’de gerçekleştirilen What’s On 2015 Ödülleri’nde “En İyi Steakhouse” dalında 400 aday arasında birincilik ödülüne layık görüldük. Bu ödül bizi daha da iyisini yapmak için teşvik ediyor tabii” açıklamalarına yer veriyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Butcha Steakhouse , Osman Sungur

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz