‘Şarabın Kadınları’ Kav Butik’te bir araya geliyor!

Kavaklıdere Şarapları fabrikalarında ve bağlarında çalışan emekçi annelere hediye olarak düzenlediği bir etkinlikle İstanbul’a getiriyor. Elazığ, Güney, Pendore , Kırşehir ve Kapadokya bağlarında çalışan 18 kadın ‘Anneler günü’ temalı öğle yemeğinde Kav Butik’te bir araya geliyor.

06 Mayıs 2013 11:21
‘Şarabın Kadınları’  Kav Butik’te bir araya geliyor!
Şarap üretiminde yüksek kaliteye ulaşmak yoğun emek, uzmanlık ve ustalık gerektiren bir iştir. Sadece şarapçılığın ana temeli olan “toprak-klima-üzüm cinsi” uyumuna sadık kalmak, doğru iklim ve coğrafyada doğru üzüm seçimini yapmak yeterli değildir.

Tüm şarap uzmanlarının “Olağanüstü şarapların yapımı bağlarda başlar” ilkesi üzerinde hemfikir oldukları göz önüne alınırsa

Üzümü bağından toplayarak ona ilk kez dokunan, nezih mekanlarda farklı ambiyanslarda onu tüketiciyle buluşturan kadınlar, Kavaklıdere’nin gerçekleştirdiği anneler günü etkinliğinde bir arada.

Üzümlerin ilk ezildiği topraklardan

Kavaklıdere Şarapları A.Ş.'nin marka değerlerinin başında, Anadolu üzümünün şarapçılıkta hak ettiği yeri almasını sağlamak ve bölgesel şarap üretimine ağırlık vermek geliyor. Bu çerçevede, bünyesinde kurduğu ziraat mühendislerinden
Oluşan bağ ekibiyle Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yer alan 7 ayrı alt bölgede toplam 610 ha bağ alanında, Ankara-Akyurt (1987), Kapadokya- Gülşehir (2003) ve Ege- Kemaliye-Pendore (2005) olmak üzere 3 ayrı şarap kavında Türk üzümüne ve bağcılığına verdiği önemi kanıtlıyor. Üreticiye yönelik teknik yardım ve bilgilendirme sürecini yıl boyu devam ettiriyor.

Etkinlik tarihi; 07 Mayıs, Salı
Saat:14:00
Yer; Nişantaşı Atiye Sk.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Kav Butik , kavaklıdere

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz