Sanat yaratan tat: Gile Restaurant!

Gile Restaurant, sahiplerini her gün mutfakta göreceğiniz gerçek bir “Şef Restoranı”.

22 Ağustos 2014 14:24
Sanat yaratan tat: Gile Restaurant!
40 kişilik sade ve şık salonuyla, tam olarak ''Fine-dining'' bir restaurant olan Gile adını 'Yaş üzüm tanesi''nden alıyor. Tadım mönülerini sık sık değiştiren usta şefler Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş, ambiyansıyla sizi naif bir şekilde saracak bir mekan yaratmış. Gile Restaurant, tadım mönülerinden başka özenle oluşturulmuş şarap kavı ve yemeklerinize eşlik eden en iyi şarabı bulmak için bulunan someliyesi ile şıklığına şıklık katıyor.


Gile'de yemekler kadar yemeklerin sunulduğu tabaklar da özel. Seramik sanatçısı Mehmet Kutlu'nun Gile için özel olarak hazırladığı tabaklar ile şeflerin yemek sanatındaki ustalıkları birleşince ortaya tam anlamıyla muazzam bir sanat çıkıyor. Konseptleriyle paralel olarak sanat dostu olan restaurantta, dekorasyon, yemekler ve tabaklardan sonra duvarlara da sanatın boyasından çalınmış. Gile'nin duvarlarını Arkın Allen'in tabloları süslüyor. Her biri orijinal eserler olan bu tablolar hakkında bilgi edinmek içinse Gile'nin girişinde bulunan sergi kartlarını inceleyebiliyorsunuz.


Alışılmışın dışında bir konseptle yeme-içme dünyasının daha sanatsal tarafında duran Gile'nin mutfağına konuk olmak ister misiniz? Cevabınız evetse,

Buraya tıklayın!

Damla YILMAZ
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gile Restaurant , restoran

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz