Şahenk, ünlü italyan restoranını İstanbul'a getiriyor

Doğuş grubu, İtalyan restoranı Il Riccio’yu İstanbul’a taşıyor. Ünlü restoran Ortaköy’de Zuma’nın yerine açılacak. Zuma’nın yeni mekânı İstinyePark’taki Borsa’nın yeri olacak.

19 Ağustos 2015 10:01
Şahenk, ünlü italyan restoranını İstanbul'a getiriyor
Milliyet gazetesinden Eylem Türk'ün haberine göre, doğuş grubu, Bodrum ve Marmaris’te işlettiği ünlü bir restoran markasını yakın zamanda İstanbul’a taşıyacak.

Bu restoran deyim yerindeyse, iki ünlü mekanı yerinden edecek. Yani adeta bir domino etkisi yaratacak... Söz konusu bu restoran lezzetli deniz ürünleriyle tanınan Il Riccio.


Michelin yıldızına sahip bu ünlü İtalyan lokantasının kısa süre içinde Ortaköy’de 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Zuma’nın yerine geleceği konuşuluyor.

İSTİNYE PARK YENİ ADRES


Yine Doğuş grubu’nun yeme-içme şirketi D.ream’in bünyesinde faaliyet gösteren Zuma ise, Il Riccio’nun gelişiyle birlikte yer değiştirmek durumunda kalacak.

2008 yılında Ortaköy’de açılan Zuma, ünlü ve ödüllü bir Japon restoranı.

Zuma’nın İstanbul dışında Londra, Hong Kong, Dubai, Miami, Bangkok, Abu Dhabi, Marmaris, New York’ta restoranları bulunuyor. Zuma’nın yeni mekanının ise İstinyePark olacağı belirtiliyor.

BORSA GİDİYOR

Zuma’nın, İstinyePark’taki yeri ise şimdiden belli oldu. Ünlü Japon restoranı, 2007 yılından bu yana İstinyePark’ta, Türk ve Osmanlı mutfaklarının yöresel örneklerini sunan borsa Restoran’ın yerine taşınacak. İki kattan oluşan ve 120 kişilik oturma alanına sahip restoranın yeni ev sahibi ise artık Zuma olacak. Kandilli ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı’nda iki şubesi daha bulunan Borsa’nın ise başka bir mekana taşınıp taşınmayacağı ise merak konusu...
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz