Ramazanın en gözde semti Sultanahmet’te keyifli bir iftar sofrası; Zeferan Restaurant

Azerbaycan mutfağının en özgün lezzetlerini muhteşem bir İstanbul manzarası eşliğinde sunan Zəfəran Restaurant, Ramazan ayı boyunca birbirinden farklı dört iftar menüsü sunacak. Ajwa Hotel Sultanahmet’in sekizinci katında yer alan restoran, Azerbaycan coğrafyasının çeşitliliğini ve lezzetli mutfak kültürünü İstanbul’da hakkıyla temsil eden en iddialı mekan olarak öne çıkıyor.

26 Nisan 2018 12:58
Ramazanın en gözde semti Sultanahmet’te keyifli bir iftar sofrası; Zeferan Restaurant
Azerbaycan coğrafyasının çeşitliliğini ve lezzetli mutfak kültürünü İstanbul’da en iddialı şekilde temsil eden Zəfəran Restaurant, Ramazan ayı boyunca birbirinden özel lezzetlerden oluşturulan iftar menüsü ile misafirlerini ağırlayacak.


Dana Tandır, Kuzu Kavurma, Topkapı Tavuk gibi geleneksel Türk lezzetlerinin yanı sıra Kuzu Levengi, Dovğa Çorbası, Gürze ve Bakü Baklavası gibi Azerbaycan yemek kültürünün önde gelen çeşitleri olan bu yemekler Ajwa Hotel Sultanahmet’in sekizinci katında Zəfəran Restaurant’ta iyi ve kaliteli lezzet sevenlerle buluşuyor.EXECUTIVE ŞEF RAMİN NURİYEV’DEN ÖZEL İFTAR MENÜSÜ

Genç ve yetenekli executive şef Ramin Nuriyev, geleneksel Azerbaycan mutfağının inceliklerini yansıtan iftar menüsünü hazırlarken çok titiz bir çalışma gerçekleştirdi. Ajwa, sukkari, salaatin hurma çeşitleri, Azerbaycan peynirleri, tavuk pate, pahtayt salatası gibi otantik tatlar içeren zengin iftar menüsü, Azerbaycan mutfağına özgü Dağ kekiğinde marine edilmiş Kuzu Levengi ile devam ediyor. Kişi başı 150 TL fiyatla sunulan bu özel iftar menüsünün tamamlayıcısı ise Azerbaycan sofralarının vazgeçilmezi olan Bakü baklavası ve geleneksel çay sofrası.


Azerbaycan lezzetlerinin bulunduğu bu menüyü tercih etmeyip Türk mutfağına yönelenler için iftariyeliklerle başlayan diğer üç menü ise Mercimek Çorbası, Ezogelin Çorbası ya da Mantar Çorbası; Tepsi Böreği, Sebzeli Katmer ya da Kol Böreği; Dana Tandır, Kuzu Çoban Kavurma ya da Topkapı Tavuk ve son olarak da Güllaç, Sütlaç veya Cevizli Top Kadayıf sunuyor.


Fenerbahçe burnundan başlayıp tarihi yarımadayı, Prens adalarını ve Yeşilköy sahiline kadarki şeridi gören, muhteşem deniz manzaralı Zəfəran Restaurant, haftanın yedi günü 07.00 ile 24.00 saatleri arasında hem otel misafirlerini hem de dışarıdan gelecek misafirlerini ağırlıyor.


Azerbaycan ve Anadolu’nun zengin coğrafyasından beslenen Zəfəran Restaurant’ta malzemeler bizzat üreticisinden temin ediliyor. Yiyeceklerin mevsiminde yenmesine çok önem verildiği için artizan ve sürdürülebilir ürünlerle hazırlanan yemeklerin sunulduğu restoranda israftan kaçınma öncelik taşıyor.


Başka hiçbir restoranda kolay kolay rastlanmayacak çeşitlilikteki geleneksel Azerbaycan yemeklerinden oluşan özel iftar menüsüne Azerbaycan, Osmanlı ve Anadolu’nun ferahlatıcı şerbetlerinin yanı sıra taze meyve suları ve alkolsüz kokteylleri eşlik ediyor.


ANTİKA TABAKLARDA İDDİALI SUNUMLAR

Zəfəran’ın yemekleri kadar dekorasyonu da oldukça iddialı. Ramazan ayının mistik atmosferini tamamlar nitelikteki Türk ağaç işçiliğinin nadide örnekleri, kehribar renkli kristal aydınlatmaları, geleneksel el sanatlarının dokunuşları ve Azerbaycan’ın önemli ressamlarının orijinal tabloları ile Zəfəran Restaurant, görkemli ve eşsiz bir mekana dönüşmüş durumda. Yemeklerin Azerbaycan seramik sanatının en nadide örneklerinden yüz yıllık antika tabak ve çanaklarda servis edilmesi ise Zəfəran Restaurant’ın sunduğu iftar deneyimini özgün kılıyor.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Zeferan Restaurant

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz