P.F. Chang’s

Tarifleri hanedan hanedana geçen Uzak Doğu mutfağının ustası ve bir dünya markası olan P.F. Chang's menüsünde ki 80'i aşkın seçeneğiyle bir şölen yaşatıyor!

14 Ağustos 2013 15:31
P.F. Chang’s
“Bazı aile tarifleri kuşaktan kuşağa geçer, bizim tariflerimiz ise hanedandan hanedana”… Bu ihtişamlı sözün sahibi ise misafirlerini Etiler’in göbeğinde iki ihtişamlı at heykeliyle karşılayan Uzak Doğu mutfağının ustası P.F. Chang’s e ait!

P.F. Chang’s Arizona’da kurulan, uzak doğu mutfağının tüm inceliklerini harikulade bir şekilde sofralara taşıyan uluslar arası bir marka! 225’i aşkın şubesiyle tüm dünyada hizmet veren P.F.Chang’s şimdilerde Etiler’de Türk misafirleriyle buluşuyor. Bu dev markanın Etiler’deki görüntüsü de oldukça ihtişamlı! Giriş kapısının iki yanında duran dev at heykellerinden tutun da içeride ki tüm mekana hakim olan 360 derecelik barına ve göz alıcı dekorasyonuna kadar restorandaki tüm detaylar içeride geçireceğiniz kaliteli zamanların habercisi niteliğinde.


P.F.Chang’s de yemeklerden önce verilen hizmet sizi büyülüyor, içeri girdiğiniz andan itibaren başlayan kaliteli hizmet anlayışı siz restorandan ayrılana kadar devam ediyor. Masanıza yerleştiğiniz anda ise hiçbir isteğinizi kaçırmayan ve hizmette kusur etmeyen garsonunuz sizinle ilgilenmeye başlıyor. P.F.Chang’s deki bu kaliteli hizmet anlayışı tabi ki bir tesadüf değil, tüm garsonlar işe başlamadan önce yoğun bir eğitimden geçiyor. Mutfaktan tutunda hizmet anlayışına kadar Türkiye’de pek uygulaması görülmeyen bir çalışma! Bu eğitimin dışında P.F.Chang’s de zaten bir garson en fazla 3 masaya bakabiliyor, ne kadar kalabalık da olsa bu kural bozulmuyor, dolayısıyla hizmette bir kusur olması ihtimali de odlukça düşük seviyeye düşüyor.


“Burada olmanızdan dolayı çok mutluyuz ve tekrar buraya gelmeyi istemeniz için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” Sloganıyla misafirlerine hizmet veren P.F.Chang’s bu ilkesini her bir detayda gösteriyor. Örneğin yemeğinizi söylerken içerisinde bulmasını istemediğiniz bir ürün olduğunda size soruluyor “sevmiyor musunuz yoksa alerjiniz mi var?” eğer cevabınız “alerji” ise mutfakta hummalı bir çalışma başlıyor. Yemenizin pişirildiği tavadan tutun da kullanılan yağa ve tabağa kadar her şey özel ve ayrı malzemelerde hazırlanıyor. Hatta kullanılan malzemeler daha sonra ayrı olarak yıkanıp diğer malzemelerle karıştırılmıyor. Anlayacağınız bir çok yerde kullanılan ama çoğu yerde hayata geçirilmeyen hizmette sınır yok sloganı P.F.Chang’s de et ve kemiğe bürünüyor.

Paper Steak

Özenli ve kaliteli bir hizmetle karşılaştığınızda tabi ki memnuniyet seviyeniz de bir o kadar yüksek seviyeye ulaşıyor sonuç ise P.F.Chang’s e bir daha gelmek için kafanızda planlar yaparak ayrılmanız oluyor. P.F.Chang’s in harika yemeklerine gelecek olursak işlerin burada biraz karıştığını söyleyebilirim. Çünkü P.F.Chang’s yine her yerde görülmeyecek kadar geniş bir mönüye sahip! 80’in üzerinde seçeneği olan P.F.Chang’s e kafanızda her hangi bir yemekle gitmediyseniz seçim yapmakta biraz zorlanabilirsiniz. Fakat P.F.Chang’s in işini bilen garsonları bu aşamada da size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Yine de P.F.Chang’s te neleri kesinlikle denemenize gelirsek, başlangıç olarak “Dynamite Shrimp ya da Scallops” u denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Acı baharatlı sos ile harmanlanan, öncesinde de panelenen bol aromalı karides tam anlamıyla süper bir iştah açıcı! Muhteşem karideslerin yanında bir de “Chrispy Green Beans” yani hafifçe panelenen taze yeşil fasulyelerden söylerseniz mükemmel bir başlangıç yapmış olursanız.

Dynamite Shrimp or Scallops

Ana yemeğe geçtiğinizde ise tercihinizi P.F.Chang’s in harika soslarla pişirilen etlerinden yana kullanırsanız pişman olmazsınız! Mongolian Beef, Papper Steak ya da beyaz et olarak Ginger Chicken With Broccoli tercih edebilirsiniz. Her ana yemeğin yanında pilav mutlaka geliyor bu noktada da garsonunuz sadece pilavınız için tercihiniz beyaz mı yoksa esmer mi olarak soruyor. Unutmadan şunu da söylemekte fayda var P.F.Chang’s in porsiyonları oldukça büyük, bir tabakta yaklaşık 200 gr et oluyor, zaten ana yemekte ortaya konuluyor, yani kalabalık guruplar halinde gelirseniz P.F.Chang’s in her bir yemeğinden bol bol tadım yapabilirsiniz.

Mongollian Beef

Yine her yemeğin yanında masanıza gelen özel soslarınız ve yağlarınız, sirkeniz vs. var. Garsonunuz bu soslar ve yağların tatlarıyla ilgili ufak bir bilgilendirme yapıyor. Hangisi nasıl bir tat verir, hangisi acı hangisi tatlı gibi… Ufak sos eğitiminizi de aldıktan sonra kendinizi P.F.Chang’s in harika yemeklerine bırakabilirsiniz.

P.F.Chang’s misafilerine sunduğu lezzetler bunlarla da sınırlı değil! Eğer midenizde yeriniz kaldıysa mutlaka tatlılarından da denemelisiniz. Ya da benim yaptığım gibi bir daha ki sefer çay ve tatlı sefası için yeniden P.F.Chang’s e gidebilirsiniz. Bu sizin için de güzel bir bahane olabilir çünkü P.F.Chang’s gerek lezzetleri gerek kaliteli hizmet anlayışıyla sizi kendine aşık bırakıyor!

İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: P.F.Chang

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz