Park Fora'da Kalkan balığı zamanı!

Türkiye'nin önde gelen balık restaurantlarından Park Fora, Kalkan Tandır'ı Kuruçeşme'ye getirdi.

23 Şubat 2013 05:15
Park Fora'da Kalkan balığı zamanı!
40 yıla yaklaşan balık restaurantı tecrübesi ile Park Fora'nın ortaklarından Ali Rıza Yılmaz, geleneksel bir balık restaurantının olmazsa olmazlarını sıralarken, global lezzetlere önem verilmesi gerektiğinin yanısıra Park Fora'ya ait özel lezzetlerinde altını çiziyor.

Son zamanlarda menüsünü her geçen gün yenileyen ve çeşitlendiren Park Fora'da, Kalkan Tandır'ı Kuruçeşme'ye getiren Ali Rıza Yılmaz'a müdavimleri tarafından gelen tepkiler; "Park Fora, Kalkan Tandır'da rakiplerinin saltanatını yıktı." şeklinde oldu.

Bende gerek ana yemekleri gerek sıcak ve soğuk mezeleri gerekse salatalarına kadar sürekli menüsüne yeni lezzetler katan bu mekanı ziyaret ettim. Bu kadar yenilikçi ve her seferinde rakiplerinin bir adım önünde olan Park Fora'yı bir de mekanın ortakları Ali Rıza Yılmaz bey'den dinledim.

"Mart ayı boyunca balık severlerin tercihi şüphesiz Kalkan Balığı olacak ve tabii ki Park Fora Usulü Kalkan Tandır." diyen Ali Rıza Yılmaz bey menülerinde ki yeni lezzetlerin sadece Kalkan ile sınırlı olmadığını da özellikle belirtti. Fırında Park Fora usulü şarap soslu kalkan, pisi balıklarının ve otlu balığın da yanısıra bir İzmir klasiği olan sütte balığı İstanbul'a Park Fora'ya getirdi.

Ali Rıza Yılmaz bey, klasik balık pişirme metodları olan ızgara, tava ve buğulamayla da Park Fora'nın rakiplerine istinaden fark yarattığını söylüyor. Dil menüyer, Dil Kardinal, Kiremitte Balık, Hamurda Balık gibi spesiyalleri olan Park Fora, bugünlerde ise yeni fırında pişirilen ve kavunda sunulan deniz mahsüllerinin, Paelle'nin, Moule Marinier'in, balık mantısının, İmroz salatasının ve balık mücverin lezzeti ile de adından sıkça söz ettirmeye başladığını bile söyledi.


Ayrıca ben Ali Rıza bey'le bu güzel söyleşiyi gerçekleştirirken mekana güzel şarkıcı Banu Zorlu geldi. Park Fora'nın enfes lezzetlerinden tadan Zorlu, mekanda oldukça keyifli dakikalar geçirdi. Daha sonra ünlü şarkıcının yanına gidip kısa bir süre sohbet ettikten sonra Ali Rıza bey'le böyle poz verdiler.Onur Akal
[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz