Palmarina Bodrum’dan UNICEF’e destek

Palmarina Bodrum; sosyal sorumluluk anlayışıyla topluma katma değerli hizmetler sunma hedefiyle ‘Çocuk Cenneti’ anlamına gelen alt markası ‘Kids Paradise’ aracılığıyla UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile önemli bir iş birliği gerçekleştirerek UNICEF’i destekleme kararı aldı. Sınırlı imkanları olan çocuklara daha iyi şartlarda sağlık, eğitim hizmeti sunma, barınma, güven ortamında olmalarına katkı sağlama gibi alanlarda dünyada öncü rol üstlenen saygın kurum UNICEF’in Türkiye Milli Komitesi ve Palmarina Bodrum yönetimi arasında gerçekleştirilen anlaşma gereğince Kids Paradise giriş bileti üzerinden elde edilecek gelirin bir kısmı UNICEF’in Türkiye’de yürütmekte olduğu çocuklara yönelik projelerine aktarılacak.

06 Mayıs 2015 11:40
Palmarina Bodrum’dan UNICEF’e destek
Çocuğun sağlığı, yaşam hakkı, korunması ve katılımı alanlarında destek çalışmaları yürüten UNICEF, (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu); çocukların eğitimi, korunması, sağlığı, temiz suya erişimi, beslenmesi alanlarında dünya üzerinde çalışmalar yürütüyor ve acil durumlarda çocukların temel ihtiyaçlarını karşılıyor. UNICEF Türkiye Ofisi, Türkiye sınırları içerisinde yürütülen Ülke Programı kapsamında çocuğun korunması ve eğitimi konusunda birçok projeye imza atıyor. Okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın azalması, okul terklerinin önlenmesi, engelli çocukların temel haklarına kavuşması, çocuk işçiliğinin engellenmesi, gençlerin güçlendirilmesi ve korunması konusunda yapılan çalışmalar bunlardan bazıları. Unicef bu çalışmalarla her geçen gün sayısız çocuğun her alanda daha iyi olanaklarla tanışmasını sağlıyor.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt işbirliğine ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada, Palmarina Bodrum Kids Paradise ile başlatmakta oldukları bu önemli işbirliğinin Türkiye’de yürütülmekte olan projelerinin sürdürülmesinde katkı sağlayacağı ve kamuoyunda farkındalık yaratacağı için büyük mutluluk duyduklarını, yurtdışında yaygın olan desteklerin Türkiye’de de yaygınlaşmasının umut verici olduğunu belirtti, Palmarina Bodrum yönetimine teşekkür ederek benzer çalışmaların yaygınlaşmasını arzu ettiklerini dile getirdi.
Palmarina Bodrum yönetimi yaptığı açıklamada, UNICEF gibi değerli bir kurumu ve bu vesile ile Türkiye’de gerçekleştirmekte oldukları projeleri destekleyecek olmaktan, kısıtlı imkanlara sahip, zor şartlarda yaşamlarını sürdürmek zorunda olan çocukların daha iyi koşullarda sağlık, eğitim hizmeti alma, barınma, beslenme, güvenli bir ortamda yaşamlarını sürdürebilme gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlayabilecek olmaktan ötürü büyük memnuniyet içerisinde olduklarını ifade etti. Tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlayarak, bu özel günde bu işbirliğini başlatmaktan ötürü kıvanç duyduklarını sözlerine ekledi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz