"Pahalı lahmacunu yiyen şikayetçi değil"miş

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile yaptığı röportajda, Kocadon'un açıklamaları olay yarattı!

05 Ağustos 2015 10:28
"Pahalı lahmacunu yiyen şikayetçi değil"miş
"Pahalı lahmacunu yiyen şikayetçi değil

BİR lahmacun meselesi var. 70/80 liraya lahmacun satan yerler var. Ne diyorsunuz buna?

MEHMET KOCADON: Yiyen şikayetçi değil ki... Kim yiyor bu lahmacunu? Beş milyon Euro'luk tekneden sipariş verenler yiyor. Bodrum'un her yerinde lahmacun 7 liradır. Benim öğle yemeğimin maliyeti 10 lira. Gidiyorum esnaf lokantasına. Fasulye ve cacık, fırında kabak.

Bodrum her keseye sesleniyor yani.

MEHMET KOCADON: Evet. Her şey ekonomik güce göre yaratmak istediğiniz havaya bağlı. Mesela Türkbükü'nde iskelenin ucunda oturup denize girmek için açıktan bin lira hesap ödeniyor. Adam mutlu. Oradan denize girmek istiyor, parası da var. Şikâyet de etmiyor.

Ben hiç para vermeden denize girmek istiyorum.

MEHMET KOCADON: Gel, Ortakent sahiline gidelim. Pırıl pırıl deniz. Üstelik biraz da soğuktur. Serinleriz.

Kimse kusura bakmasın Ben Bodrum'un bu halinden memnunum

Sizin çocukluğunuzda Bodrum küçük, bakir ve muazzam güzellikte bir balıkçı kasabasıydı. Bodrum değişti. Eski güzelliğini yitirdi. Bambaşka bir yer olup çıktı. Hem de 25/30 yıl gibi kısa bir süre içinde. Bu değişim sizi üzüyor mu? Çocukluğunuzun geçtiği Bodrum'u arıyor musunuz?

MEHMET KOCADON: Kimse kusura bakmasın. Ben Bodrum'un bu halinden memnunum.

Eski Bodrum'u özlemiyor musunuz?

MEHMET KOCADON: Eskiden Bodrum sürgün yeriydi. Okul yok, hastane yok, yol yok, zenginlik yok, elektrik yok. Şimdi Bodrum'da en iyi okullar var, en iyi hastaneler var. Turizmden geçiniyoruz, para kazanıyoruz. Bu nedenle doğaya, çevreye saygısı olan her yatırımcının arkasındayız.

Bütün yatırımlar için 'doğaya saygılı' diyebiliyor musunuz?

MEHMET KOCADON: Diyebilirim. Bodrum'un her tarafı doğal sit alanıdır. Kendine göre kuralları vardır. Bu Bodrum'un şansıdır. Bakın, Ayvalık, Kuşadası, Marmaris gibi yerlere. Oralarda turizm yükselirken, bina boyları da yükseldi. Oysa Bodrum kentsel kimliğini koruyor. Türkiye'nin ve dünyanın gündemine oturan tek yer Bodrum'dur.

Trafik bizi mutlu ediyor

YAZ aylarında Bodrum'da trafik büyük dert. İstanbul'daki trafik belasını yaşayanlar, tatile Bodrum'a geliyorlar ve sürpriz! Bodrum'da da İstanbul'daki gibi trafik belası var. Bir yerden bir yere bir buçuk saatte gidiliyor.

MEHMET KOCADON: Trafik yoğunsa mutlu oluruz. Çünkü bu,Bodrum'da turizm sezonunun çok yüksek geçtiğinin göstergesidir.

İyi ama bu işin çilesini de tatilciler çekiyor.

MEHMET KOCADON: İşin espri kısmıydı bu. Çileye gelince... Bodrum'un her tarafı arkeolojik alan ya da doğal sit alanı... Yani yeni yolların açılması ve genişletilmesi büyük izinlere tabi... Ayrıca bu yolların yapılabilmesi için ekonomik güç gerekiyor. Yani hükümetlerin yüzlerini biraz Bodrum'a dönmesi lazım...

Yani çözülemez mi sorun?

MEHMET KOCADON: Çözülür. Torba kavşağından Yalıkavak'a giden bir yolumuz var. O yol, ta Turgutreis'e kadar ulaşıyor. Bu yolun genişletilip otoban haline getirilmesi Bodrum'daki trafik sorununu yüzde 80 bitirir."
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: bodrum , lahmacun , ahmet hakan , mehmet kocadon

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz