Oscar geccesinin yemekleri Wolfgang Puck'dan...

Oscar ödül törenlerinin resmi partilerini düzenleme başarısı gösteren, çiftlikten masaya akımının öncülerinden 2 Michelin yıldızlı, dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck, 89. Oscar töreni öncesinde 23. kez Oscar yemeğini hazırlayacak.

24 Şubat 2017 14:08
Oscar geccesinin yemekleri Wolfgang Puck'dan...
Avusturyalı ünlü aşçı Wolfgang Puck, 89. Oscar töreni öncesinde 23. kez Oscar yemeğini hazırlayacak. 75 çeşit yemeğin servis edileceği geccede bir misafirin yemek maliyeti 700 dolar olacak.

Oscar mutfağında ilk Türk aşçı

Puck, bu seneki Oscar mutfağında ilk defa bir Türk aşçının görev alacağını söyledi. 8 aydır Puck ile çalışan Yiğit Mirzaoğlu, Oscar mutfağının helal yemek yapan tarafından sorumlu olacak. Akdeniz ve doğu mutfağında çok iyi olduğunu belirten Mirzaoğlu, Oscar geccesi Doğu kültüründen yaptığı yemekleri sunacağını söyledi. 1500 kişinin katılacağı Governor Ball’da 300’ü aşçı 600 servis elemanı çalışacak.


Mutfak sanatları, servis ve stil açısından trendleri belirleyen Spago’nun Amerika dışındaki ilk uluslararası restoranı Spago İstanbul'un da sahibi olan Wolfgang Puck, ne zaman İstanbul'a gelse mutlaka Mısır Çarşısı’na uğrayıp baharat aldığını söyledi. Ünlü şef, eğer bir Türk filmi Oscara aday gösterilirse, menüye bir Türk yemeği ekleyeceğini de belirtti.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Wolfgang Puck , yemek , oscar , türk aşçı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz