Olcayto Ahmet Tuğsuz ile 'Rock Gecceleri'

İstanbul Jazz Center’da Rock Gecceleri’nin ilk ismi Olcayto Ahmet Tuğsuz’un yeni grubu PERVANE

14 Ocak 2013 12:55
Olcayto Ahmet Tuğsuz ile 'Rock Gecceleri'
Olcayto Ahmet Tuğsuz yeni kurduğu rock grubu PERVANE ile 18 Ocak 2013 Cuma günü Ortaköy JC’S de ( İstanbul Jazz Center) sahne alıyor.

PERVANE bu konserde ağırlıklı olarak Olcayto Ahmet Tuğsuz bestelerine yer verecek olmakla beraber Rolling Stones, Beatles, Jimi Hendrix, Steppenwolf , Shocking Blues gibi 60’lı yılların ünlü rock gruplarının bazı cover parçalarını da seslendirecek.

PERVANE ; Olcayto Ahmet Tuğsuz ( Gitar ve Solist ) , Deniz Tuzcuoğlu ( Lead Gitar ve Geri Vokaller ) , Burak Tozkoparan ( Davul ) ve Eda Kulakaç ( Bas Gitar) dan oluşuyor.

Gurubun kuruluşu da ilginç çünkü Eda Kulakaç ve Burak Tozkoparan, Olcayto Ahmet Tuğsuz ve Deniz Tuzcuoğlu’nun Jüri Üyesi olarak görev yaptıkları Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması’nda yarışmacı olarak dikkatlerini çeken ve gruba davet ettikleri iki genç isim.

Müzikseverler ve bilhassa rock severler Deniz Tuzcuoğlu’nu ise bir çok dizi müziğinin bestecisi olması yanında ağırlıklı olarak ünlü Rock Grubu 4X4’ün solisti olarak tanıyorlar.

Deniz Tuzcuoğlu bu projede kendi grubunda ikinci planda bıraktığı gitaristliği ile dikkat çekecek.

Türkiye’nin Naciye, Leyla, Hani, Dünya, Total Disguise gibi şarkıları ile tanıdığı ülkemizin önde gelen bestecilerinden biri olan Olcayto Ahmet Tuğsuz da yıllar sonra asıl tutkusu olan rock besteleri ile müzik severlerin karşısına çıkıyor.

PERVANE tüm rock ve kaliteli müzik severleri 18 Ocak 2013 Cuma günü Ortaköy JC’S’e ( İstanbul Jazz Center ) bekliyorlar.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: pervane

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz