Nur Çintay, Lezzet Gazetesi'ne fena çaktı!

Nur Çintay, Pazar Sabah Gazetesi'ndeki köşesinden Milliyet'in Lezzet Gazetesi'ne fena çaktı.

09 Mart 2014 13:43
Nur Çintay, Lezzet Gazetesi'ne fena çaktı!
İşte o yazı:


LEZZET: BÖYLE BİR GAZETE GÖRÜLMEDİ!

Geçen hafta, bir yazıda en fazla kaç kere 'mekan' kelimesi kullanılabilir, onu görmüştük. Fakat beterin beteri var! 5 Mart, Milliyet'in içinden çıkan Lezzet gazetesini okumayanlar büyük eğlence kaçırdı! Daha önce benzerine rastlanmadık üslupta bir yayındı bu: Bir yayın yönetmeni, kapağa kaç fotoğrafını koyar? Vasfi Pakman, tam beş fotoğrafını koymayı uygun bulmuş! İkinci sayfada da üç karesi yer alıyor. Ve göbek sayfaya da onun fotoğrafı açılmış! Türkçe kullanımındaki tuhaflıkların ve tashih bolluğunun haddi hesabı yok ama bir hesaba giriştim:

Sayfaları çevirirken karşılaştığım 'lezzet' kelimesinden o kadar gözlerim şaşılaştı ki, 12 sayfalık ekin sadece başlıklarında (ve sayfa disiplin başlıklarında) toplam kaç kere 'lezzet' demişler diye saydım: 46! Kapak: "Lezzet/Lezzetseverlerin gazetesi", "Lezzetin izinde ve hizmetindeyiz", "Ustalık + Kaliteli et = Lezzet", "Doyulmaz manzara, inanılmaz lezzet" diye başlıyor, sonraki sayfalar şöyle devam ediyor: "Lezzetname", "Lezzet'in izinde ve hizmetindeyiz", "Lezzet'le gelen başarı örneği", "Lezzet Yolu", "Lezzet Üreticilerinin En Lezzetli Çözüm Ortağı" (Bu sonuncusu bir ilan ama henüz sadece ikinci sayfadayız!)... "Lezzet" bombardımanı sonraki sayfalarda da hız kesmiyor: "Lezzet eğitimi", "Türkiye Lezzet Hareketi, Türkiye'nin Lezzet Ekranında", "Lezzet aşkına", "Lezzet sevenler"... "Lezzet peşinde", "Lezzet-i Mekan", "Bu lezzetleri tatmalısınız"... "Lezzet zevki", "Lezzet avcılarının yeni gözdesi", "Möööö'nüsü lezzetli ve eğlenceli", "Lezzet harikası etlerin mekanı", "Lezzet ve hızlı servis"... "Lezzet rehberi", "Lezzetsevenlerin gazetesi", "Gastronomi ve lezzet", "Balığın lezzet ustası"... "Lezzet keşifleri", "Lezzet günlükleri", "Hilal'in lezzet turu"... Anladınız sanırım. Ve son sayfada "Delirdim kesin" diye düşündüren bir başlık: "İster Alaturka ister Alafranga, ister Klozet ister Pisuvar / Yiyen, içen herkesin yolu mutlaka oraya düşer" Kelimelerin bittiği anlar var. MUTLAKA VAR.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Nur Çintay

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz