Nossa Costa'da Hasan Yıldırım geccesi..

Nossa Costa’da önceki gecce Türk Halk Müziği’nin ‘Efendi Sesi’ Hasan Yıldırım sahne aldı.

10 Mart 2014 16:07
Nossa Costa'da Hasan Yıldırım geccesi..
400’den fazla konuğun izlediği programda ünlü türkücüden önce pop müziğinin güçlü sesi Zeliha Sunal sahneye çıktı. Sahnede hiç yerinde durmayan, çok sık kostüm ve aksesuar değiştiren Zeliha Sunal, dansları ve şarkı aralarında yaptığı esprilerle programını adeta bir kabare şova dönüştürdü.


Payet kaplı gümüş renkli fotör şapka 70’lerin modası sivri kenarlı etro güneş gözlükleri ve otrişler ile sahneye çıkan Zeliha Sunal ilk anda tanınmakta güçlük çekti. İkinci şarkısı ile soyunmaya başladı ve derin yırtmaçlı göz alıcı elbisesi ile ilk şarkıdaki çılgın kadının yerini çekici bir kabare şarkıcısına bıraktı.

Salondaki beylerin ıslıklarına “Beni şımartıyorsunuz” diye cevap veren Zeliha Sunal 10 farklı dilde eserler seslendirdi.

Yanına getirttiği sepet uzun saatlerce kapalı kalınca merak uyandıran sanatçı yoğun sorular karşısında sepeti açtı ve içinde bulunan albümlerini interaktif bir yarışma ile konuklara dağıtmaya başladı.


Bir şarkıyı bir yabancı dil ile mırıldanan ve bu dilin hangi ülkeye ait olduğunu soran Zeliha Sunal bilenlere albümünü dağıttı. Şarkılar ne İngilizce ne de Almanca, Fransızcaydı. Hırvatça, Tatarca, Özbekçe’ydi o şarkılar. Hiçbir şarkı sorusu yanıtsız kalmadı.

25 Kişilik Dev Saz Ekibiyle Söyledi

Zeliha Sunal’dan sonra sahneye üniversiteli dansöz Kumsal çıktı. Oryantal müziğin yanı sıra, etnik ve lirik müzik ritimleriyle dans eden Kumsal 20 dakika sonra sahneyi Hasan Yıldırım’a devir etti.

Siyah şık takım elbisesi ile göz dolduran Yıldırım 25 kişilik dev saz ekibi ile sahnedeydi. Çok sevilen sayısız türküyü seslendiren Hasan Yıldırım Türk Halk Müziği’nin yanı sıra, arabesk ve fantezi şarkılar da söyledi. Konuklarına ülkemizin tüm yörelerini adım adım gezdiren başarılı türkücü ara vermeden 3 saat sahnede kaldı.

İstek yapılmasına fırsat vermeden, istenilecek tüm şarkıları konuklardan önce seslendiren sanatçı her gönüle hitap ettiği için ayakta alkışlandı. Programını müsaade alarak, ”Sizler kıymetli misafirlerim izniniz olursa programı bitiriyorum” hitabı ile sonlandıran Hasan Yıldırım büyük alkış aldı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Restoran , Nossa Costa

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz