Nossa Costa şimdiden yaza hazır!

Ataköy Marina'nın en ucunda, denizin tam ortasındaymış hissini veren eşsiz bir kompleks Nossa Costa... En az ağabeyi Günay kadar eğlenceli olan Nossa, Günay'ın yaz olunca kapanmasını fırsat bilip İstanbul geccelerini farklı boyutlara taşımaya hazırlanıyor!

19 Ocak 2013 09:51
Nossa Costa şimdiden yaza hazır!
Seycan AKSU

BVS Group bünyesinde yer alan Nossa Costa, grubun 9 mekanından biri... BVS Group temsilcisi Kıvanç Kulja ile birlikte gecce.com okuyucuları için lezzet ve eğlencenin ön planda tutulduğu bu dev tesisi gezdim, her noktasına hayran kaldım, sorularımı da sizler için sıraladım...


Öncelikle Nossa Costa'nın kısaca öyküsünü öğrenebilir miyiz?

Burası 2,5 sene önce Marina yönetiminin kendisine özel tahsis ettiği bir mekandı. Mutfak, yüzme havuzu vs gibi bir kompleksti. Biz BVS Group olarak 1,5 yıl önce işletmesini devraldık. Bu hale getirdik... Yüzme havuzu teras, cafe ve canlı müziğin hakim olduğu restoran dışında Nossa Costa bünyesine bir de 'By Balıkçı'yı kattık. Burası dışarıdan bakıldığında denizin üzerine 360º konumlandırılmış bir gözetleme kulesi... Hatta insanlar da sadece öyle sanıyor ama aslında eşsiz manzarası ve lezzetleri olan bir balıkçı...


Marina'da olmanın avantajları var mı?

Elbette! İstanbul'da konum olarak yarımada düzeninde tek mekan Nossa Costa.. Suada tam, biz yarım adayız.. Manzaramız mükemmel. Kendinizi denizin ortasında buluyorsunuz.


Nossa Costa'da kişilere-gruplara özel gecceler düzenleniyor mu?

Evet, düğün davet ve organizasyonlar için yoğun talep görüyoruz.. Kapalı alanımızda 500 kişiye, güzel havalarda havuz teras- balkon bölümleri de açıldıüında 900 kişiye kadar hizmet verebiliyoruz. Ancak aynı zamanda tıpkı Günay gazinosu gibi Türkiye'nin en dev sanatçılarını da ağırlıyoruz.

Burasının Günay'dan farkı nedir?

Yazın Günay Gazinosu kapanıyor. Günay, Türkiye'de yaşayan son gazino.. Günay konseptinde sahne alıp da, Nossa'da sahne alamayacağı düşünülen sanatçılar var ama durum böyle değil. Akıllardaki bazı şeyleri kırdığımızı düşünüyoruz... Bunun en güzel kanıtı da Hülya Avşar'dan Ebru Gündeş'e, Sibel Can'a kadar birçok ismin Nossa Costa'da sahne almasıdır.


Yaz için özel bir konsept tasarladığınızı biliyoruz, biraz anlatır mısınız?

Geçtiğimiz yaz havuzun da üzerini kapatarak burada çok büyük bir Serdar Ortaç konseri gerçekleştirdik. Bistro ve loca düzeni kurduk. 5 tır malzeme ve özel bir mimari teknikle Nossa Costa dümdüz bir mekan haline geldi. Bunu başarınca 'yapılamaz' denileni de aşmış olduk. Bu bizim için bir denemeydi çok da başarılı oldu. Bu yaz bu konserleri çok daha yoğun bir şekilde 'Nossa'lı gecceler' adı altında sürdüreceğiz...


Sahne alacak isimler belli oldu mu?

Henüz el sıkışmadığımız için isim zikretmek doğru olmaz ama bu yaz deyim yerindeyse bomba isimler Nossa Costa sahnesinde olacak. Malum açıkhava konserleri yaz geccelerinin vazgeçilmezidir. İstanbul'da Cemil Topuzlu, Harbiye, Kuruçeşme Arena dışında mekan yok. Artık Nossa Costa'da bu isimler arasına katılacak, hem de çok özel farklarla... Düşünün denizin ortasındasınız, etrafınızda tekneler, gökyüzü, yıldızlar ay ışığı, elinizde içkiniz... En büyük farkımız da alkol sanırım...

Bir de rutin Nossa takvimini öğrenelim... Haftanın kaç günü eğlence var?

Assolistimiz Gökhan Sezen her cumartesi Nossa Costa sahnesinde... Çok sıradışı ve keyifli bir program sunuyor. Fiks mönümüz var, ancak bu fiks mönü sözü sizi ürkütmesin. Çünkü lezzete de en az eğlenceye verdiğimiz kadar değer veriyoruz. Onun dışında da haftanın belli günleri farklı ünlüler sahne alıyor..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Nossa Costa , Ataköy

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz