Nesilden nesile lezzetin adresi İskender İstanbul Nişantaşı'nda

Kökleri 1867’ye dayanan, Bursa’nın önde gelen markalarından, İskender Efendi’nin fikriyle doğup, gastronomi dünyasında nam salan Tanınmış Marka “İSKENDER” benzersiz lezzet ve 150 yıllık hikayesiyle artık İstanbul Nişantaşı’nda!

30 Kasım 2017 12:44
Nesilden nesile lezzetin adresi İskender İstanbul Nişantaşı'nda
Bursa Heykel’de, Tayyare Kültür Merkezi yanındaki “tarihi küçük mavi dükkân” olarak bilinen, bölgeyi ziyaret edenlerin olmazsa olmaz duraklarından İSKENDER, şimdi de rotasını büyük metropole, İstanbul’a, çevirdi ve İstanbul’daki ilk şubesini Nişantaşı Şakayık sokakta açtı. İSKENDER mutfaktaki hüneri kadar her detayında yaşattığı 150 yıllık hikayesi, İskenderoğlu Ailesi’nin köklü tarihi ve dünden bugüne bu özel gastronomik kültürü sergileyen konseptiyle de büyük ilgi görüyor.

Lezzet İSKENDER’den, Mimari Konsept Mahmut Anlar’dan…

Döner kebap lezzetini günümüze büyük özen ve titizlikle taşıyan 3. nesil Neslihan, İlgihan ve İskender İskenderoğlu, kendi zevklerini de yansıtan, alanında uzman, mimarlık dünyasının fark yaratan ismi Mahmut Anlar ile uzun süredir çalışıyor. Bursa’daki şubeleri ile birlikte, Mahmut Anlar’ın genç ekibiyle kurduğu yeni şirketi GeoID’nin tasarımını ve kardeş şirket olan Geometre’nin uygulamasını gerçekleştirdiği İstanbul Nişantaşı şubelerinde de fark yarattılar. Ünlü mimar ve ekibi, İSKENDER’in köklü ve lezzetli hikayesinden aldığı ilhamı, metropol yaşamı ve modern dokunuşlarla harmanlayarak, bu kültürün dokusunu bozmadan tüm detaylarında yansıtıyor. Dış mekan tasarımı başta olmak üzere ağırlıklı olarak ahşabın öne çıktığı dekorasyonu modern aydınlatmalar ve cam efektleri tamamlıyor. İskenderoğlu Ailesi’nin 2. nesli Cevat İskenderoğlu’nun yıllarca biriktirdiği nadir, el işi antika tabak koleksiyonu da adeta birer sanat eseri gibi duvarlarda incelikle sergileniyor. Cam üzerine tasarlanmış İskender’in dünden bugüne ikonik dönemlerini, önemli anlarını fotoğraflarla sergileyen grafik görseli incelemek ise oldukça keyifli. Bahçe kısmı da İskender’in ve Mahmut Anlar’ın doğaya saygılı duruşunu sergiliyor.

İskender hakkında detaylı bilgi ve iletişim için tıklayın.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: iskender , nişantaşı , kebap

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz