Namlı'da sadece kahvaltı yapanlardan mısınız?

Namlı Gourmet'i bilmeyen yoktur. Hani şu pazar sabahları Karaköy'den başlayıp taaa Beşiktaş'a kadar kapısında kuyruk olan yer!

23 Ocak 2013 14:18
Namlı'da sadece kahvaltı yapanlardan mısınız?
Aslında birçok yerde şubesi var ama havasından mı suyundan mı bilinmez herkes Karaköy'e üşüşür. 200 mt ileride sahilde Namlı Port var, ama olmaz. İlla Karaköy! İtiraf edeyim ben de daha önce defalarca kahvaltı yapma niyetiyle gittim, ancak kalabalığı görünce rotayı Namlı Port'a çevirdim. Karaköy'deki bu 3 şubenin dışında Ataköy'de, Nişantaşı City's'te, Cadde Bostan'da da Namlı Gourmet var.


Dün ilk defa öğleden sonra saatlerinde Karaköy Namlı'nın yolunu tuttum. Ben 3-5 dolu masa beklerken bir baktım, mekan yine dolup taşıyor. 'Haydaaa bu insanların işi gücü yok mu?' diye içimden söylenirken mekanın Halkla İlişkiler Müdürü Betül Kurt beni karşıladı. Hemen sordum, "bedava bir şey mi dağıtıyorsunuz, bu saatte ne bu kalabalık?"

Betül hanımdan aldığım cevaptan sonra hem şaşırdım hem de bilmediğim için utandım. Meğer bizim kahvaltı vahamız Namlı Gourmet, tüm gün lezzet şöleni yaşatıyormuş da haberimiz yokmuş!


İçerisi devasa bir şarküteri, kahvaltı için yok yok, onu biliyoruz. Bilmediğimiz Namlı'nın öğlen ve akşam yemek servisi verdiği. Malum, etrafta birçok banka ve iş merkezi var, bu yüzden Namlı Gourmet her gün en az 6 çeşit sulu yemek servisi veriyor. Ayrıca geniş de bir ızgara yelpazesi var. Porsiyonlar büyük, lezzetler Osmanlı mutfağından...


Diğer bir önemli konu ise, ki ben en çok bunu sevdim. Her gün 70 çeşit meze Namlı Gourmet'nin hünerli elleri tarafından hazırlanıyor... Özellikle evde vereceğiniz davetler için mükemmel bir ayrıcalık. Öyle klasik marketlerden alacağınız içi geçmiş mezeler gibi değil! Evde yapılmış kadar bol malzemeli, kaliteli malzemeli ve gerçek zeytinyağlı! Deniz mahsülleri hakkında ise başlı başına ayrı bir yazı yazmak gerektiğini düşünüyorum!


Artık bu yazıdan sonra sizler de benim gibi sadece kahvaltı yapmak isteyince değil, günün her saati Namlı Gourmet'de çok özel lezzetler bulabileceğinizi biliyorsunuz. Ama illa da Karaköy'de kahvaltı derseniz şu notu da belirtmek isterim; Pazar günleri yoğunluk yüzünden rezervasyon yapılmıyor. Sıraya girip yerinize kurulabiliyorsunuz, bilginize:)

Seycan AKSU
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Namlı Gourmet Karaköy

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz