'Mükemmelin de en iyisi' ödülü Sunset'e

Yaz sezonuna yeni açılan barı ve brasserie konseptiyle damgasını vuran, yılların vazgeçilmezi Sunset Grill & Bar, dünyaca ünlü şarap dergileri tarafından 'mükemmelin de en iyisi' anlamına gelen "Best of Award of Excellence" ödülünü kazandı..

31 Temmuz 2015 09:54
'Mükemmelin de en iyisi' ödülü Sunset'e
Barış Tansever'in sahibi olduğu Ulus'taki Sunset Grill&Bar, dünyaca ünlü şarap dergileri tarafından 'mükemmelin de en iyisi' anlamına gelen 'Best of Award of Excellence' ödülünü kazandı.

Barış Tansever, 500'ü aşkın şarap çeşidinin bulunduğu 'kavı'yla ödül aldı. Şarap mönüsünde Petrus'ların yanı sıra Michelin yıldızlı restoranlarda bulunan La Tâche, Krug Clos du Mesnil ve eski rekolte Roederer Cristal'lerin bulunduğu Sunset, The World of Wine tarafından da iki yıldızla ödüllendirildi. World's Best Wine Lists 2015'te yer alan Sunset'in şarap kavında yer alan dünyanın en pahalı ve nadir şaraplarından 1945 yılına ait Chateau Mouton Rothschild, bir litrelik şişesi 35 bin TL'lik fiyatıyla dikkat çekiyor.


Kavıyla dikkat çekiyor..

2004 yılında İstanbul’a yeni bir konsepti getiren Sunset, o tarihten bu yana tüm dünyada nadir bulunan ve en değerli şarapların servisini başarı ile sürdürmektedir. Bu değerli şarapların yanı sıra misafirlerine zengin bir şarap menüsü ile hizmet veren Sunset, şarap dünyasında çok önemli bir otorite olan Wine Spectator dergisi tarafından “Award of Excellence” ile ödüllendirilmiştir. 2012 yılından beri bu başarıyı arttırarak bir üst kategori olan "Best Award of Excellence" ödülüne layık görülen Sunset, hem dünyadaki en iyi şarap menüsüne sahip 850 restoran arasına girmiş hem de Türkiye'de bu ödülün verildiği tek restoran olmuştur.

Şarap mahzenimizde dünyanın en kaliteli şarapları olarak kabul edilen, Petrus, La Tache, Chateau Latour, Sassiccaia, Opus One ve Chateau d'Yquem dahil olmak üzere birçok çeşit bulunmaktadır. Şampanyalarımız arasında Roederer Cristal, Krug ve Dom Perignon gibi markalar vardır.
Restoranın girişinde bulunan ve içerideki yemek salonundan tümüyle görülebilen şarap mahzenimiz tamamen cam vitrin içerisindedir. Vitrinin her iki tarafına da özel bir filtreleme sistemi yerleştirilerek şaraplar ultraviyole ışınlardan ve istenmeyen kokulardan korunduğu gibi bu sayede sabit ve uygun sıcaklık ve nem değerleri sağlanmış olur.
Şarap mahzenimizdeki “Fondis Caves a Vin” makinesi ile şaraplarımız 16 C ila 18 C arasında bir sıcaklıkta muhafaza edilmektedir. Ayrıca şampanyalar “LIEBHERR” depolama ünitesi ile 8 C – 12 C sıcaklıkta saklanmaktadır.
Misafirlerimize sunduğumuz özel şaraplar “RIEDEL” Bordeaux ve Burgundy Sommelier serisi kadehler ile servis edilmektedir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz