Meze Denilince Akla Gelen Restaurant: Taç Balık

Şehrin en güzel sahillerinden biri olan Çubuklu’da bulunan Taç Balık Restaurant’tayız. Taç Balık, leziz balıklarının yanında mezeleriyle de ün salmış. Hem konumu hem de enfes lezzetleriyle Beykoz’un incisi olmuş. Biz de Taç Balık’ın meşhur mezelerini denedik.

17 Mart 2018 17:18
Meze Denilince Akla Gelen Restaurant: Taç Balık
Taç Balık’ta 15 çeşit ara sıcak, 20 çeşit soğuk meze ve balık çeşitleri bulunuyor. Lakerda’dan Ahtapot’a, Deniz Börülcesi’nden, Atom Patlıcan’a kadar pek çok lezzeti bir arada bulabiliyorsunuz.


Taç Balık’ın göz bebeği Şenel Şef maharetli elleriyle yaptığı mezelerini anlatıyor. Şenel Şef’in favorileri ara sıcaklarda Atom, Balık Kokoreç, Kalamar Dolma, Ahtapot, Balık Köftesi, Levrek Dolma ve Levrek Beğendi. Soğuk mezelerde ise Patlıcan Salatası, Isırgan, Deniz Börülcesi, Lakerda ve Atom Patlıcan.


Kızgın yağdan çıkan çıtır çıtır sesleriyle Dülger Kavurma geliyor. Göz dolduran sunumu ve farklılığıyla ün salmış.


Eşsiz manzara eşliğinde mezeleri tatmaya başlıyoruz. Sıcaklardan Ahtapot, Dülger Kavurma, Balık Kokoreç ve Atom hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz kadar güzel. Soğuklardan ise Isırgan ve Deniz Börülcesi lezzetleriyle aklımızı başımızdan alıyor.


Keyifli yemeğimizi sonlandırmak istemesek de tatlılara geçiyoruz. Tatlılarda Ekmek Kadayıfı kaymakla ve kivi&çilek dilimleriyle servis ediliyor. İrmik helvası ise çok hafif, tam kıvamında. Yemeğimizi harika mezelerden sonra ancak böyle güzel tatlılarla tamamlayabilirdik.


Bu güzel cumartesi gününü değerlendirmek istiyorsanız, boydan boya deniz manzarası, eşi benzeri olmayan mezeleri balıkları ve tatlılarıyla yemek saatini keyifli dakikalara dönüştüren Taç Balık tam size göre!


Berru Kahyaoğlu
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Taç Balık

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz