Masal tadında opera Akmerkez'de

Prensin aşkını kazanabilmek için insan olmayı göze alan bir su perisinin hikayesi olan Rusalka, İstanbullu opera severler ile buluşuyor. Çek besteci Antonín Dvorak tarafından hazırlanan üç perdelik opera, 25 Şubat Cumartesi günü saat 20.55’te New York Metropolitan operasından canlı yayınla Akmerkez sinema salonlarında izleyici karşısına çıkacak.

22 Şubat 2017 13:52
Masal tadında opera Akmerkez'de
130 yıldır dünyanın en ünlü sanatçılarını ağırlayan Metropolitan Opera canlı yayınla İstanbullu opera severlerle buluşmaya devam ediyor. Çek şair Jaroslav Kvapil’in peri masallarından uyarlayarak yazdığı, ünlü Çek besteci Antonín Dvorak tarafından bestelenen Rusalka, 25 Şubat Cumartesi günü saate 20.55’te Akmerkez CinemaPink’te canlı yayınla izleyiciyle buluşacak.Üç perdelik operada, su perisi Rusalka’nın, yeryüzünde yaşayan bir Prense olan aşkı nedeniyle insana dönüşmek istemesi işlenir. Aşkı için her türlü fedakarlığı yapabilecek Rusalka, cadı Jezibaba’nın büyüleriyle insana dönüşür ve bunun da bir bedeli vardır. Birbirlerine sadık kalmadıkları takdirde bu büyü bir lanete dönüşecektir. Ve ne yazık ki insanoğlunun timsali Prens, yabancı bir prensesin cazibesine kapılacaktır. Peri masalı atmosferini muhteşem bir şekilde yansıtan operanın en etkileyici sahnelerinden biri ise, Rusalka’nın yaz gecesi Ay’a sevgilisinin nerede olduğunu sorduğu aryadır.


Romantik operanın doruğuna ulaşan Rusalka’ya Kristine Opolois hayat verirken Prens rolünde karşımıza çıkan isim ise Brandon Jovanovich oluyor.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: akmerkez , opera , Rusalka

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz