Maria'nın Bahçesi

İstanbul’un en iddialı Ege restoranlarından olan Maria’nın Bahçesi harika lezzetleriyle Etiler'de misafirlerini ağırlıyor.

14 Ağustos 2013 11:25
Maria'nın Bahçesi
Etiler Maria’nın Bahçesi… Adından da anlaşılacağı üzere Etiler’de eviniziniz bahçesinde oturuyormuş gibi mükemmel yemekler yiyip keyifli zaman geçirebileceğiniz ender bir mekân.

Maria’nın Bahçesi’nden içeri girdiğiniz anda sizi rengarenk çiçekler ve yeşillikler karşılıyor, bu doğal güzelliğe eşlik edenler ise ortamı hiç bozmadan uyum sağlayan beyaz tahta sandalye ve masalar. Masanıza yerleştiğiniz andan itibaren bir süre bu harika bahçe ortamında seyre dalıyorsunuz. Masalardaki rengârenk çiçekler, etraftaki otantik aksesuarlar ve içeriden gelen harika yemek kokuları...


Hepsi sizin evinizin bahçesinde oturuyormuş hissini vermek için iş birliği içerisindeler. Tabi buradaki en büyük payın mekânın sahibi Maria Ekmekcioğlu’nda olduğunu belirtmek lazım. Maria Hanım’ın samimiyeti, sıcak ses tonu ve en önemlisi her geleni müşterisi değil de evine gelen misafiri olarak ağırlaması ortamdaki bu güzel hissiyatı sağlıyor. Tüm bu samimiyeti hissedip huzur içerisinde koltuğunuza yaslanıp menüye elinize aldığınızda ise sizi Maria’nın Bahçesi’nde harika bir lezzet yolculuğu bekliyor.

Maria’nın Bahçesi oldukça özel bir Akdeniz mutfağına sahip, menüde başı çekenler deniz mahsulleri ve Ege otları hatta bu otlardan yapılan mezeleri dillere destan! Maria’nın Bahçesi’nde neler yenmeli nereden başlanmalı derseniz işte bu nokta işin zor kısmı çünkü menüde bulanan her bir yemek oldukça özel. Zaten menüye baktığınızda bunu rahatça anlayabiliyorsunuz, her bir yemeğin işin ustasından çıktığı belli. Yemeklerdeki bu ustalığın sahibi de yine mekânın sahibi Maria Emekcioğlu.


Maria’nın Bahçesi’nde neler kesinlikle tecrübe edilmeli derseniz, Gusto dergisi tarafından da 2012’nn en iyi yemeği seçilen “hünkârbeğendili kalamar dolmasından” başlayabilirsiniz. Bu meşhur yemeği takip eden diğer lezzetler ise: ızgarada bütün ahtapot, midye sarması, cibez dolması, pavuryalı makarna ve fırında sinarit. Maria Hanım bu özel lezzetlere bir de yenilerini eklemiş, anlayacağınız yenilen menü yeni sezonda Maria’nın Bahçesi’ne gelenlere adeta bir lezzet şöleni yaşatacak.


Bu yeni lezzetlerden de birkaç ipucu vermeden olmaz tabi… Menünün taze güzelleri domates köftesi (bu köfte tamamen etsiz, sadece yeşil ve kırmızı domatesten yapılıyor) , pavuryalı makarna, güveçte arpa şehriyeli ahtapot, ekşi elma üzerinde otlu levrek dolması ve karidesli makarna. Bir de Maria Hanım Urla’da taş fırında pişmiş ekmek getiriyor, bu ekmekler öle bildiğimiz normal ekmeklerden değil! Bir tanesi ege otlu karidesli diğeri ise ege otlu kuzu etli. Yani oldukça özel ve tecrübe edilmesi gereken cinsten!


Maria’nın Bahçesi’de hep ana yemeklerden bahsettik ama en önemli konulardan biri neredeyse unutuyorduk! Maria’nın Bahçesi’ne gittiğinizde meşhur mezelerden yemelisiniz yoksa bu harika tecrübeniz yarım kalabilir. Ege’nin tüm güzelliğini yansıtan mezeleri mutlaka tatmalısınız. Mezelerin yanında taze ve kuru meyvelerle zenginleştirilmiş salataları da es geçmeyin derim!


Maria’nın Bahçesi’nde nokta atışını ise diğer tüm lezzetler kadar şöhrete sahip olan tatlılarla yapın! Çikolatalı sos sevenleri delirtecek lezzette olan Bahçe’nin rüyası, portakalopita, tiramisu ve unutulmayacak lezzette olan karadutlu chesekek denemesi gerekenlerden!


İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Maria'nın Bahçesi , Etiler

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz