Manşetlere düşen lezzet!

Nezih Kebap Yuvalama 1950 yılında Antep’te başlayan lezzet yolculuğu bugün Boğazın en güzel noktası Hisar’da dünyaca ünlü Antep mutfağını tarihine, geleneklerine bağlı kalarak tecrübeyle lezzetlendiriyor. 3 kuşaktır Antep Mutfağına hizmet etmek ilkesiyle devam eden lezzet yolculuğu bugün dünyanın en güzel noktalarından biri olan boğazda sürüyor.

18 Ağustos 2014 15:44
Manşetlere düşen lezzet!
Nezih Kebap Yuvalama dünya mutfakları arasında yer edinmiş olan Antep mutfağını sadece kebabı baklavası değil tüm yönüyle , tüm zenginliği ve lezzeti ile İstanbullularla buluşturuyor. Kırk çeşit kebabın oluşturduğu, yüz çeşit yemeğin yer aldığı menüsüne 15 çeşit salata ve meze eşlik ediyor. Yemeğin sonunda ise Antep’ in baklavası, katmeri, kadayıfı misafirlerde unutulmaz tatlar bırakırken yeşilin en güzeli hali Antep boz iç fıstık bu lezzete lezzet katıyor.


Bütün bu lezzetleri farklı farklı yerlerde bulmak belki mümkün ama Nezih Kebap Yuvalama'yı diğer yerlerden ayıran en önemli özelliği, lezzetinin bir çok defa gazete manşetlerine çıkması ve ödüller alması. 1981 yılında İstanbul Mercan Yokuşu`nda İsmail Hakkı Öztürk tarafından kurulan, ardından bugün Rumelihisarı'nın en güzel yerlerinden birinde konumlanmış Nezih Kebap Yuvalama'nın ünü Türkiye sınırlarını da aştı.


Sayısız kez ‘En İyi Yöresel Mutfak` unvanına layık görülen Nezih Kebab Yuvalama, Amerika`nın yüksek tirajlı günlük gazetesi New York Times gazetesi'ne manşet olmayı başaran sayılı Türk restauantlarından biri. Bunun yanında, Türkiye'den 2001-2002 'de ''Avrupa'nın En İyi 100 Restaurantı'' arasında gösterilen tek işletme olmuş ve ülkemizi gururlandırmıştır.


Ayrıca, Turizm ve Kültür Bakanlığı`nın 2003 yılının `En İyi Et ve Kebap Lokantası` olarak belirlediği Nezih Kebap Yuvalama, ortamı, çeşitleri ve karşı konulmaz lezzetiyle sizleri zenginliğin en doğal haline çağırıyor!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Nezih Kebap Yuvalama , restoran

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz