Maçka’nın yeni kebap lezzeti Günaydın Et Restaurant

Günaydın Et’in Maçka’da açılan yeni şubesinde 100 Yıl Geçmişe Dönülerek Kebap Yapılıyor!

11 Eylül 2013 09:21
Maçka’nın yeni kebap lezzeti Günaydın Et Restaurant
100 Yıl Önceki Kebaplar Maçka Günaydın Et Restaurant'da Hayat Buluyor

İlkleri gerçekleştirmeyi amaç edinen ve “Et” denince akla ilk gelen markaözelliği taşıyan “Günaydın Et”, restaurant zincirine bir yenisini daha ekledi. İstanbul’un en seçkin ve en prestijli bölgesi Maçka’da konumlananGünaydın Et Restaurant, yeni şubesinde misafirlerini zamanda yolculuğa çıkararak 100 yıl önceki kebap tekniklerini hayata geçiriyor…

Günaydın Et, İstanbul’un kalbinin attığı en önemli lokasyonların başında gelen Maçka’daGünaydın Et Restaurant zincirinin son halkası Kebap Restaurant konsepti ile hizmet vermeye başladı. İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarası ve mekanın tarihi atmosferinin birleşmesinden doğan büyü, kebaplara ayrı bir lezzet katıyor…

Tıpkı 100 Yıl Öncesi Gibi Taş Dibek’te Et Dövülecek; El Değirmeni’nde Buğday Çekilecek!


Kendi etini kendi çiftliğinde üreten marka özelliğini taşıyan Günaydın Et, Maçka GünaydınEt Restaurant’ında bir ilke daha imza atıyor. Maçka Günaydın Et Restaurant’ını diğer kebap restaurantları’ndan ayıran en önemli özellik ise Anadolu’da 100 yıl öncesinde var olanpişirme teknikleri kullanılarak “Eski Tatları” tekrar yaşatıyor olması…

Gaziantep’ten özel olarak getirilen ve Karataş olarak bilinen özel, tırtıklı taştan yapılan el değirmeni ile pirinç, buğday, bulgur ve mercimek un haline dönüştürülüp öğütülüyor. Makine kullanılmadan ürünlerin, doğal yöntemlerle una dönüştürülmesini sağlayan bu yöntem ile kebaplar daha da lezzetli oluyor.

Yine Antep Bölgesi’nden getirilen 100 yıllık taş dibek kullanılarak, etler kendi öz sularını kaybetmeden kıyma haline getirilip çiğ köfte yapılıyor. Özel ceviz ağacı tahtası üstünde kesilen etlerin bu yöntem ile sulu kalması sağlanıyor.

Anadolu’da “Yayık Ayran” olarak bilinen ayran, ahşap yayıklarda doğal yoğurt ve su kullanılarak eski yöntemlerle tekrar hayat bulacak. Özellikle kebap yapımında yaygın olarak kullanılan satır bıçaklar, kıyma makinesinin yerini alarak Günaydın Et tecrübesi ile birleşiyor.

Dekorasyonda Ağırlıklı Ahşap Malzemelere Yer Verildi


Dekorasyonunda ağırlıklı ahşap malzemelerin yer verildiği Maçka Günaydın Et Restaurant, 220 kişi kapasiteye sahip. İstanbul Boğazı’nı gören manzarasıyla akşam ve öğle yemeklerinin vazgeçilmez adresi olacak restoran 1947-1948 yılları arasında inşa edildi.

17. yüzyıl Amcazade Köprülü Hüseyin Paşa yalılarına örnek teşkil eden binanın yarattığı tarih kokan atmosferi ile Maçka Günaydın Et Restaurant, oriental kültüründen izler taşımakla birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenleri davet ediyor.

Detaylar için tıklayınız..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz