Lucca Art'ta "İstanbulmaca" sergisi

Her ay farklı bir sergiye ev sahipliği yapan Lucca’nın sanat projesi Lucca Art, 2 Mart - 1 Nisan 2015 tarihleri arasında, Aylin Yld’nin "İstanbulmaca" adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor...

05 Mart 2015 12:02
Lucca Art'ta "İstanbulmaca" sergisi
Lucca Art'ta Aylin YLD'den "İstanbulmaca" sergisi...

Sanatçı ilk kez sunulacak çalışmalarında, hayatı ve insanı derinlemesine sorgulamaya olan düşkünlüğünü, kendine özgü çizgileriyle anlatıyor...

Kişilerin kendini arayış yolculuklarında kesişen yollarını, desenlerini içiçe geçirerek ifade eden Aylin Yld, tuvallerinde adeta bulmaca gibi hikayeler yaratıyor. "Istanbulmacalarım" adını verdiği eserlerine gizlediği bu hikayelerle, izleyenleri düşündürerek, kendilerine farklı açılardan bakmalarına aracılık ediyor.


Başkalarını anlayabilmemizin tek yolunun kendimizi anlamamızdan geçtiğine ve aradığımız tüm cevapların kendi içimizde saklı olduğuna inanan sanatçı; "Önce kaybolsunlar çizgilerimde ki sonra kendilerini bulsunlar" diyor ve farkındalıklar arttıkça, dünyanın daha yaşanır bir yer olacağını ümit ediyor.


Aylin Yld’nin “İstanbulmaca” adlı kişisel sergisi, 2 Mart – 1 Nisan 2015 tarihleri arasında Lucca’da sanatseverler ile buluşacak...


AYLİN YLD KİMDİR?

Aylin Yld, 1972 yılında İzmir’de doğdu. Bogaziçi Üniversitesi’nde ki ekonomi eğitimi süresince Gregg Wolf resim atölyesinde çalıştı. 1995 yılında mekan olarak İstanbul Arkeoloji Müzesi ve Ayasofya'yı kapsayan "Narthex" isimli modern sanat projesinde yer aldı.

1998 yılında Akademi İstanbul’da Mehmet Kabaş Atölyesi’nde takı tasarımı üzerine çalıştı. 2002 yılında Bilgi Üniversitesi’inde Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programına burslu olarak devam etti. 2000-2005 yılları arasında ise Yusuf Taktak’ın kurucusu olduğu Atölye Üçgen’e katıldı. Aylin Yld, resim çalışmalarına 2007’den bu yana İzmir’de devam etmektedir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Lucca , Bebek

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz