Londra’da da Ziyade Fasıl

Fasıl ve eğlence anlayışına yıllardır damgasını vuran Ziyade Fasıl ortaklarından Aytunç Mekik röportajı;

07 Mart 2014 15:40
Londra’da da Ziyade Fasıl
*Ziyade Fasıl’ı nasıl tanımlarsınız?

Neredeyse tamamen eğlenceye dönük hazırlanan bir repertuarın, Türkiye’nin en iyi fasıl üstadları tarafından icra edildiği, fasıl aralarında başka hiçbir yerde göremeyecekleri şovlarla misafirlerinin geccelerini daha da keyifli ve eğlenceli geçirmelerini sağlayan bir mekân Ziyade Fasıl.

Bunun yanında Ziyade Fasıl’ın mutfağını açıldığı günden bu yana işinin ehli, Türk mutfağı konusunda yıllarca ülkemizi devlet düzeyinde temsil etmiş ünlü bir şef olan Mustafa Alkan’a emanet ettik. Her şeyden önce sağlığa uygun ortamda en kaliteli malzemelerin doğru teknikler ile birleştirilerek misafirlerine her zaman en iyiyi sunmayı hedefleyen bir mutfağa sahip bir mekân olmasını sağladık. Ve tabii ki bunu yaparken en önemli felsefemiz yemek kalitemizin sürekliliği oldu…


*Senelerdir çizginizi bozmadan zirvede olmayı neye borçlusunuz?

Aslına bakarsanız birçok cevap verilebilirim ben buna ancak sanırım bu sorunun gerçek cevabı misafirlerimizde diye düşünüyorum. Onların bize aktardıklarını ben size aktarabilirim ancak bunun ötesi sanırım ukalalık olacaktır. Bizim bu konuda misafirlerimizden aldığımız geri bildirimlerin sonucunda vardığımız kanı; özgün, samimi ve verdiği sözleri tutan bir işletme olmamız diyebilirim. Para kazanmak her zaman ikinci planda, biz onların mutluluğundan mutlu olmayı başarabilen bir ekibiz. Bunu kapımızdaki valeden, saz ekibine kadar herkes hissettirebildiği için sanırım misafirlerimizin her zaman ilk tercihi oluyoruz.

*Ziyade Fasıl’da insanlar nasıl eğleniyorlar?

Burada her şey koşulsuz eğlence ve misafirlerin rahatı düşünülerek yapılıyor. Amacımız insanların kendilerini evlerinde hissetmesi, misafirlerimizin büyük bölümü zaten gelir düzeyi belirli bir seviyenin üzerinde olan kişiler ve onların evlerinde hissedecekleri rahatlığı ve kaliteyi burada yaşamalarını hedefliyoruz. Ve tabi ki onlara kendilerini özel hissettirmek istiyoruz. Bunu gerek servis kalitemizle gerek mutfağımızla gerekse de eğlence anlayışımızla hissettirmek bütün çabamız. Saat 20.30’dan 00.30’a kadar kesintisiz ve iyi organize olmuş bir program sunmaya çalışıyoruz. Fasıl ekibimiz bile Show ağırlıklı bir program yapıyor. Misafirlerimiz saz ekibimizin enstrümanlarıyla arasındaki aşkı izleyebiliyor, şov ekibimiz sürekli yeni ve farklı şovlar hazırlayarak misafirlerimizin eğlencesini hep zirvede tutuyor. Davul şovumuz Türkiye’de tek. Misafirlerimiz için küçük süprizlerimiz oluyor çoğu zaman, örneğin 08 Mart Dünya Kadınlar Gününde bayan misafirlerimize ufak hediyelerimiz olacak. Elit bir misafir kitlesine sahibiz, kimsenin rahatsız olmadan gönlünce eğlenebileceği bir mekân olmak en büyük gururumuz.


*En önem verdiğiniz şey nedir?

İşimizi çok sevdiğimizi insanlara hissettirebilmek en önem verdiğimiz şeylerin başında geliyor. Ve işimizi tüm ekip olarak severek yaptığımız için gelen misafirlerimizin bu samimi ortamı hissederek buradan onlara verdiğimiz sözleri tutarak ayrılmalarını sağlamak en önemli hedefimiz.

*Avrupa Yakası’na tekrar gelmeyi düşünüyor musunuz?

Levent şubemiz maalesef o bölgenin konut bölgesi sit alanı olarak tescil edilmesi dolayısıyla kapanmak durumunda kaldı, bu anlamda uzun yıllar hukuk mücadelesi verdik ancak bizler işini her zaman daha iyi yapma sevdalısı insanlar olduğumuz için bu tip başka konularla vakit kaybetmek istemiyoruz. Tabi ki en kısa zamanda Avrupa yakasında tekrar olacağız. Bu anlamda birçok görüşme yapıyoruz. Ziyade Fasıl misafirleri her zaman kendilerini özel hissetmeliler, eski mekânımızdaki sıcaklığı aratmayacak bir yer karşımıza çıkar çıkmaz hemen Ziyade Fasıl’ı Avrupa yakası ile tekrar buluşturacağız. Bu anlamda birçok mekân ile sürekli görüşüyoruz. Levent’teki misafirlerimizden de bu yönde büyük bir talep var. Ancak dediğim gibi Ziyade Fasıl misafirleri için en özel mekânı yaratmak istiyoruz.


*Ziyade Fasıl olarak önümüzdeki dönem planlarınız nelerdir?

Önümüzdeki sezon 10. Yılımızı kutlayacağız. Bu anlamda yaptığımız birçok çalışma var. Ziyade Fasıl için bir albüm çalışması yapıyoruz. Bu anlamda çok detay veremiyorum maalesef ancak harika sürprizlerimiz olacak. Avrupa yakası ile birlikte yurt dışından da Ziyade ile ilgili birçok teklif var, önümüzdeki dönemde Londra’da da Ziyade Fasıl’a rastlayabilirsiniz.

Röportaj: Özlem Sucu
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: ziyade fasıl , aytunç mekik , londra ,

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz