Lezzetler diyarı Foça Balık

Maltepe ve Ataşehir’de kurulu olan Foça Balık lezzetleri ve şık dekorasyonu ile göz alıcı bir mekan.

13 Temmuz 2013 10:26
Lezzetler diyarı Foça Balık
Foça Balık Restaurant’a adımınızı attığınız andan itibaren unutamayacağınız anlar yaşamaya hazırlıklı olun! İstanbul’un en nadide semtlerinden Maltepe ve Ataşehir’de kurulu olan Foça Balık lezzetleri ve şık dekorasyonu ile göz alıcı bir mekan.

Bir şubesi Maltepe sahilinde bulunan Foça Balık gemi şeklindeki dekorasyonu ile de sizi denize açılmış hissiyatı veriyor. Gemi şeklindeki dekorasyonundaki her şey de orijinal üstelik! Dümenden gemi direğine kadar her şey orijinal, hal böyle olunca da kendinizi denizde hissetmemeniz de imkansız oluyor. Sahilden gelen denizin o güzel kokusu da buna eklendi mi şehrin içerisinde deniz keyfi yaşıyorsunuz.


Sıra yemeklere geldiğinde ise iyice keyifleniyorsunuz, çünkü Foça Balığın kendine has mezeleri tam anlamıyla ziyafet yaşatıyor. Balık restoranlarının meze zaten olmazsa olmazlarındandır ama Foça Balık bu lezzetleri kendine has tarzıyla yorumlayınca diğer balıkçılardan ayrılıyor. Mezeleri yapan şef gerçekten işinde usta, mezelerin tadına baktığınız an lezzetin doğru mutfaktan çıktığını anlıyorsunuz. Bir çok meze çeşidi olsa da bazıları bir adım öne çıkıyor bunlardan bir kaçı ise levrek marine, levrek beğendi ve levrek külbastı denilebilir. Levrek külbastı körü sosuyla birlikte geliyor altında ise ince ince dilimlenmiş patatesler oluyor. Yani tam bir lezzet durağı ve ayrıcalığı. Yalnız meze keyfi yaparken bir noktaya dikkat etmek gerekiyor. Mezeler o kadar şahane ki bu lezzete kendinizi kaptırıp ana yemekleri unutabilirsiniz.

Unutmadan balığın yanında en iyi giden ege otları da Foça Balık'ta bir harika! Üstelik fazla seçenekleriyle de iştah açıyor. Tek yapmanız gereke karar vermek ve sonrasında Ege'nin o güzeller lezzetlerine kendinizi bırakmak.


Ana yemek içinse seçiminiz mevsim balıklarından olmalı, her ne kadar işin ustasında olsanız da taze balığın yerini hiç bir şey tutmuyor. Zaten Foça Balık'ın mutfağı dillere destan, balık dendi mi gerisini siz Foça Balık'a bırakın...

Foça Balık soğuk mezelerdeki başarısı ve yüksek hizmet kalitesiyle kendini fazlasıyla gösteren bir mekan. Bir balıkçıdan isteğiniz yüksek hizmet kalitesi ve lezzetli mezelerse fazla düşünmeye gerek yok, bir an önce Foça Balığın yolunu tutun ve denize açılmış gibi balık keyfi yaşayın.

Bir de unutmadan şunu da belirtmekte fayda var Foça Balık çocuklu aileleri de unutmamış ve anne, babalar rahat rahat yemeklerini yiyip, Foça Balık'ın keyfini çıkarabilmeleri için geniş bir çocuk odası yapmış. Hatta çocuk odasında deyim yerindeyse yok yok; çocukların gönüllerince eğlenebileceği bir yer, böylece aileler de gönül rahatlığıyla yemeklerini yiyebilir.


İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Foça Balık

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz