Küçükyalı' da keşfedilmesi gereken bir yer; Asetrin Balık Gourmet !

Asetrin; Hazar Denizi'nde yetişen ve günümüzde ender bulunan bir balık türüdür. Restaurant ise bu kaliteyi muhafaza ederek ismini bu balıktan almıştır. Deneyimli ve profesyonel kadrosunun beraberinde A+ servis kalitesiyle de oldukça iddialı bir yer olduğunun kanaatına vardım.

28 Aralık 2013 11:32
Küçükyalı' da keşfedilmesi gereken bir yer; Asetrin Balık Gourmet !
Havalar ne kadar kötüde olsa Aralık ayında çıkan güneşin sıcaklığını hissedercesine yeni bir keşfe doğru yola koyuldum.. Ne şanslıydım ki o gün benim için güzel bir sabahtı. Çünkü yeni bir yer keşfedecektim. Bu keşfedeceğim yerin bende en çok merak uyandıran özelliği deniz ürünlerinin yanı sıra Azerbaycan mutfağının farklı lezzetlerinin de menüde yer almış olmasıydı.


Küçükyalı'daki Asetrin Balık Gourmet bir aile işletmesi. İki kardeşin kafa kafaya verip devasa bir müesseseye imza atmaları her şeyin başlangıcı olmuş adeta..

Dekorasyonun beyaz ve mavi ağırlıklı olması ilk gözüme çarpanlardan biri oldu. İnsana huzur veren bir ambiansı var. Gerek manzarasıyla olsun gerek güler yüzlü personelleri, işletmecileriyle..

Bu iki kardeşin bu atmosferi gördükten sonra ne kadar ince olduklarının kanaatına vardım. Nasıl mı? o zaman size şöyle anlatayım;

Öncellikle alanları pek bir geniş bunaltmayan kasveti olmayan bir mekan mesela kış bahçesi;
Bu alan maksimum 300 kişi alan bir kısım.. Ferah bir dekorun yanı sıra muhteşem bir manzaraya sahip ve en önemlisi de televizyonları olan bir mekan. Neden mi televizyonları var? Çünkü ailenizle bu mekana gittiğinizde çocuklarınızı siz yemek yerken oyun odalarına teslim edip, deneyimli eğitmenler onlarla ilgilenirken sizler ise çocuklarınızı bu sayede görebilmeniz için yapılmış şahane, ince bir fikir...


İçinizden diyorsunuz: 'bunla mı sınırlı alan?' Kesinlikle hayır. Alt salonu maksimum 100 kişi, üst salon (Asetrin Live) 150 kişi maksimum almaktadır. Birde Asetrin Live bolumu var .. Asetrin Live ise canlı müziğin gerçeklestiği bölümdür. Her cumartesi Yunanistan dan özel olarak getirilen buzuki Georgios Doulis eşliğindeki orkestra ile Greek muzikte Yorgo muhteşem bir sahne performansı ile gelenlere unutulmaz bir gecce yasatıyor …

Gelelim en merak edilen bölüme.. Azerbaycan’ ın o eşsiz lezzetlerinin olduğu mutfağın tatlarına ve sırlarına;

Lüle kebabı; Baharat kullanılmadan etin sade kendi özüyle pişiriliyor.
Çığırtma; Köy tavuğunun tereyağı ile birleşmesiyle oluşuyor.
Tike Kebabı; Süt kuzusu kullanılıyor. Oda etin sade kendi özüyle pişiyor.
Patates lülesi; Patatesin Şiş hali ızgarada kebap gibi pişiyor.
Tavuk Tabak; Köy Tavuğu Bütün halde tereyağı ile marine edilerek tavada pişiriliyor.
Asetrin Balık; Taze nar suyu ile harmanlanıp ızgarada lezzetleniyor.
Asetrin Tatlısında ise; Haşhaş ve irmiğin muazzam birleşiminden bir lezzet çıkıyor.
Burada bulunan et ve tavuk ürünlerinin en büyük özelliği ve farkı ise tamamen doğal olmalarıdır.
Bunların yanı sıra hazar denizinden çıkan Asetrin balığının içinden çok özel bir havyar bulunuyor.. ve bu havyarda müşterilere taze bir şekilde servis ediliyor.


Eğlenmek farklı tatlara varmak istiyorsanız eğer, sizinde kesinlikle uğramanız gereken yerlerden biri Asetrin Balık Gourmet..

Haber: Damla Narin Kapucu
[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Asetrin Balık Gourmet

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz