Köfte değil ısslama!

Mahalle kültürü ve komşu kültürünün etkisiyle yola çıkan Isslama Adapazarı Köftecisi; Adapazarı’na özgün olan ısslama köfteyi İstanbul’a taşıyor. Mekânı yaratanlar; sofrada Türkiye’nin dört bir yanından gelip aynı mahallede yaşayan komşuları hayal etmişler ve bu sofradaki keyifli sohbetleri düşünmüşler, bu yüzden Isslama Adapazarı Köftecisi’nde oturacağınız yemek masasında bütün tabakların birbirinden farklı olması dikkat çekiyor.

18 Mayıs 2018 12:28
Köfte değil ısslama!

Tazecik ve meşhur anne köfteleriyle, yöresel yemekleriyle, kendilerine özgü Komşu Çorbalarıyla ve enfes meşrubatlarıyla Isslama Adapazarı Köftecisi’nde kendinizi evinizin sıcaklığında hissedeceksiniz…


Meşhur ısslama köftelerinde kullanılan kıymanın etleri Afyon ve Balıkesir’den temin edilirken içine ilave edilen biber salçası da Sakarya’dan geliyor. Isslama Adapazarı Köftecisi’ne özgü olan ekşi mayalı ekmekleri ise 24 saat kaynatılmış kemik suyuyla ıslatılıyor ve ortaya mükemmel bir lezzet çıkıyor.


Isslama Adapazarı Köftecisi’nin enfes lezzetlerinin yanında Konya’dan gelen yanık koyun yoğurduyla hazırlanmış Yanık Ayranları da müthiş tütsülenmiş ayran tadı veriyor ve müdavimler bu tatlar eşliğinde adeta mest oluyor.


Sıcacık bir atmosferde çok lezzetli köfteler eşliğinde Isslama Adapazarı Köftecisi’nde çeşitli iftar mönüsünün lezzetleriyle geleneksel ambiyans içinde orucunuzu açmaya ne dersiniz?


DİLA TOPÇU
[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz