Kiva Bomonti'nin yeni lezzetleri..

Her mevsimin şifasını ve zenginliğini menüsüne yansıtan, lezzetlerini özüne sadık kalarak ve yöresel farklılıkları gözeterek hazırlayan Kiva, Eylül ayında konuklarını dört yeni lezzetle buluşturuyor.

17 Eylül 2016 12:49
Kiva Bomonti'nin yeni lezzetleri..
Mevsimin taptaze ürünleriyle hazırlanan maya, kelek dolması, erik dolması ve brakana sonbaharın iddialı tatları arasında yer alıyor.

Anadolu halk mutfağının özgün reçetelerinden ilham alarak konuklarına sunan Kiva Bomonti’nin binbir lezzetten oluşan zengin menüsüne eklenen maya, mevsim değişimiyle etli yemeklere geçiş yapmak isteyenler için uygun bir alternatif sunuyor. Sinop yöresine ait özgün tat, yeşil domates ve kırmızı etin enfes buluşması ile hazırlanıyor.

Kiva Bomonti’de Eylül ayında misafirlere sunulacak bir diğer yöresel lezzet kelek dolması. Kıyma ve pirinçle hazırlanan yemek, Güney Doğu Anadolu bölgesinin geleneksel usullerine göre pişiriliyor ve benzersiz bir lezzet deneyimi sunuyor.


Eylül ayının yıldız lezzetleri arasında, tam mevsiminde olan mürdüm eriğinin zeytinyağlı pirinç harcı ile doldurulmasıyla yapılan yöresine ait erik dolması da yerini alıyor. Pomaklara özgü şerbetli hamur tatlısı brakana da ay boyunca mevsim yemeklerine eşlik eden yeni tatlar arasında bulunuyor.

Kiva Bomonti’de Anadolu lezzetlerini tatmak isteyenler, 0212 2962008 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirler.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: kiva

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz