Kahvenizi nasıl alırdınız?

Bugüne gelindiğinde, Coffeeway, Yunanistan’da 40 ve Türkiye’de 2 olmak üzere toplamda 42 şubesi ile kişiye özel hizmet sunan en uzun kahve dükkanları zincirini oluşturmuştur. Coffeeway şubeleri geniş yelpazedeki her tür ve özellikte kahve çeşidini tüketicinin seçimine sunar. Türk kahvesi, espresso veya filtre kahve damak tadına uyumlu hazırlanır.

08 Kasım 2014 10:24
Kahvenizi nasıl alırdınız?
Nişantaşı Güzelbahçe Sokak'ta yer alan Coffeeway tüm kahve tutkunlarının vazgeçilmez noktası.. Samimi ve sıcak ortamıyla günün her saati huzu yakalayabileceğiniz bir kaçış noktası. Tam 27 çeşit değişik kahve seçeneğiniz var; damak tadınıza en uygun kahveyi bulup keyfini çıkarmak size kalıyor.


Yakın zamana kadar, tüketici kahveyi geleneksel kahve dükkanlarından alırken, espresso ve filtre kahve ihtiyacı için ise supermarket raflarından bulabildiği paketlenmiş az çeşit ile yetinirdi. Yaşam kalitesinin yükselmesiyle birlikte talepler arttı, kişiye özel yani farklı damak tatlarına önem veren kahve dükkanlarına duyulan ihtiyaç kaçınılmaz oldu.

1994 de, Avrupa şirketi Coffeeway, ilk kahve dükkanı Coffeeway’i Atina’nın kalbi Kolonaki semtinde açtı. Yükselen yaşam kalitesine uygun öngörülerle hizmet veren ilk kahve dükkanı olarak kahve pazarına büyük yenilik getirdi.

Hedefi, geleneksel kahve dükkanlarını dinamikleştirerek çağdaş yapmaktı. Hizmete başladığı ilk günden bu güne, değişik coğrafi bölgelerden titizlikle seçip getirdiği farklı özellik ve tatdaki kahveleri, oluşturduğu yeni harmanları, aromalı kahveleri ile Avrupa pazarına yenilikler getirmeyi başarmıştır. Kısa zamanda farklı bölgelerde peşpeşe açılan Coffeeway’ler bu başarının haklı övünç kaynağı oldu.


Brownie kesinlikle denenmeli..

Ayrıca bu sevimli kahve dükkanın da gizlenmiş çok özel tatlılar da var. Özellikle Brownie'sini kesinlikle denemelisiniz! Bildiğiniz tüm tarifleri unutun; burada bitter, beyaz çikolata ve sütlü çikolatanın birleşimiyle yapılan özel Brownie'yi unutamayacaksınız. Tatlı olduğu gibi, birçok tuzlu seçenekte mevcut.
Kahveye dair her şey!

Ayrıca Coffeeway'de kahveye dair aklınıza gelen her şey var, bardaklar, kupalar, kahve makineleri..

"Burada iş toplantıları yapanlar bile var."

Sakin ve huzurlu ortamıyla kitabınızı derginizi alıp uzun uzun vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Coffeeway'in bu açıdan bir çok bağımlısı var. Mekan sahibi Sasa Aslanoğlu pamuk gibi yumuşak, tatlı mı tatlı, son derece zarif biri. Sasa Hanım "Her sabah gelen misafirlerimiz var, bir kaç gün gelmeseler merak etmeye başlıyoruz, hemen arıyoruz. Burası huzuru bulabileceğiniz bir mekan; sessiz, sakin,samimi. Burada öğrencileriyle ders çalışanlar, kitap okuyanlar,iş toplantıları yapanlar bile var. Onların memnuniyeti ve rahat etmeleri önceliğimiz." diyor. Sasa Hanım bu işe girmeyi hep çok istemiş, 1 yıl önce Coffeeway ile tanıştığında son derece heyecanlı bir şekilde bu işe başlamış ve gerçekten son derece de başarılı olmuş.

Espresso severlere minik tüyolar..

KUSURSUZ ESPRESSO NASIL HAZIRLANIR?

Yüksek kalitede Arabica çeşitlerinden seçilen kahve çekirdeklerinin koyuca kavrulması ön koşuldur. Bunun yanında kararında öğütme, miktar, su ısısı, hazırlama süresi vs. gibi detaylar mükemmel espressonun hazırlanmasında etkin rol oynar. Seçmiş olduğunuz espresso makinası ile yapacağınız bir kaç deneme bu detayları ve fazlasını öğrenme şansını verecektir. Coffeeway, bilgisini paylaşmaya hazır, deneyimli uzman personeli ve seçkin espresso harmanları, espresso special ile her zaman hizmetinizdedir.


Coffeeway'i bizlerle tanıştırdığı için Sasa Aslanoğlu'na çok teşekkür ederiz..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Coffeeway , Espresso

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz