Japon mutfağının devi, Bodrum sezonunu açmaya hazırlanıyor

Dünyanın önde gelen şehirlerinin ardından, geçtiğimiz yaz Türkiye’deki ilk şubesini, Palmarina Bodrum’da açan dünyaca ünlü Şef Nobu Matsuhisa ile ünlü aktör Robert de Niro’nun sahibi olduğu ikonik restaurant Nobu; aynı lokasyonda yenilenen yüzüyle yaz sezonuna kapılarını açmaya hazırlanıyor.

04 Mayıs 2015 12:22
Japon mutfağının devi, Bodrum sezonunu açmaya hazırlanıyor
Palmali Tourism Grubu; geçtiğimiz sene dünyaca ünlü Şef Nobu Matsuhisa ve ünlü aktör Robert de Niro ile antlaşma sağlayarak, sahibi oldukları Japon mutfağının devi, ikonik restaurant Nobu’yu Türkiye’ye getirmeye ikna etmişti. New York, Londra, Milano, Monte Carlo, Moskova, Tokyo, Hong Kong, Beijing, Melbourne, Perth, Miami, Malibu, San Diego, Las Vegas, Mexico City, Bahamas, Cape Town, Dubai gibi dünya merkezlerinin ardından Nobu; Türkiye’deki ilk şubesini Palmarina Bodrum’da açarak, çok kısa bir süre içerisinde özel lezzetleriyle büyük ilgi ve beğeni görmüştü.

Japon mutfağının duayeni dünyaca ünlü Şef Nobu Matsuhisa yaptığı açıklamada; Palmali Grup ile işbirliği sonucu Türkiye’ye Nobu ’yu getirmiş olmaktan ve ilk şubelerini Palmarina Bodrum’da açmış olmaktan son derece memnun olduklarını ifade etti. Palmarina Bodrum’un ve Türkiye’nin doğru bir lokasyon seçimi olduğu düşündüklerini, yeni yaz sezonunda çok özel lezzetlerini Türkiye’deki ve dünyanın çeşitli lokasyonlarından gelen tüm misafirleri için sunmaya devam edecek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.


NOBU restaurantları dünyanın en büyük ve gözde kentleri başta olmak üzere yaklaşık 30 lokasyonda Japon mutfağınının en özel tatlarını ve ünlü Şef Nobu Matsuhisa’nın ikonik hale gelen özel yemeklerini, sevenleri ile buluşturmaya devam ediyor. Nobu Matsuhisa’nın mutfak ve tedarik süreçlerinde dünyaca bilinen titiz yaklaşımı ve güçlü ekipleri sayesinde bu ikonik lezzetler dünyanın her yerinde aynı lezzetle sevenlerine ulaşıyor.


Dünyaca Ünlü Şef Nobu Matsuhisa’nın Yeni Sezonda Tavsiyeleri


Şef Nobu Matsuhisa’nın mutfağında ve sunumlarında kurduğu yüksek standartları ve titizliği dünyaca biliniyor. Türkiye de Nobu Bodrum’un açılışıyla beraber bu standartlarla tanışmış oldu. Kurucu Executive Şef Nobu Matsuhisa’nın tavsiyeleri arasında; kendisinin dünyaca üne kavuşturduğu Black Cod Miso (Morina Balığı, Yuzu Miso Sos ile), New Style Salmon (Somon balığı, New Style Sashimi), Rock Shrimp (Mini Kardes Tempura, Mayones Sos veya Tereyağlı Ponzu Sos ile), White Fish Tiradito (Deniz Levreği, Tiradito), Yellowtail Jalapeno (Akya Balığı Sashimi Jalapeno Biberli) ve Sashimi Salad (Karışık Sashimi Salatası, Matsuhisa Soslu) ilk sıralarda yer alıyor. Nobu Bodrum’un lezzetli yemekleri ve sıradışı sunumu kadar; Palmarina Bodrum’un ‘Old City’ ya da ‘Eğlence Adası’ olarak da anılan burun kısmında denize karşı etkileyici manzarası, yüksek enerjili cana yakın servisi ve sıcak atmosferi ile misafirlerinin coşkulu ve özel bir şekilde ‘ Irasshaimase!’ denilerek karşılanmasının da fark yaratan unsurları arasında görülüyor.


Nobu Bodrum’da öğle yemeği servisi 13:00-17:00 arasında, akşam yemeği servisi ise 19:30-24:00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Özel davetler düzenlenebilen mekanda arzu edilir ise önceden bildirilmek koşuluyla davetlere özel catering hizmeti de sunulabiliyor. Ayrıca, Nobu Bodrum’da yer alan ve saat 11:00 ile akşam 17:00 arası hizmete açık olan Nobu Beach; Palmarina Bodrum’un burun kısmında denize karşı konumlanan eşs,z deniz manzarasına sahip yüzme havuzu ve dinlenme alanları da akşam üzeri parti alanına dönüşüyor. Akşam saatlerinde konuklar 17:00-19:00 arasında DJ eşliğinde Nobu Beach’te akşam servisi öncesinde eğlenceli ve dinamik bir atmosferde güneşin tadını çıkarabiliyor.


Türkiye’deki yeme içme sektörünün zenginleşmesine katkı sağlıyan Nobu dünyanın çeşitli bölgelerindeki müdavimlerini de Palmarina Bodrum’daki şubesinde ağırlıyor. Deniz, hava ve kara yoluyla Palmarina Bodrum’a gelen yoğun yerli ve yabancı turistin trafiğine katkılarıyla bölgede Türk turizm sektörünün gelişmesine destek veriyor. Nobu Matsuhisa’nın Palmarina Bodrum ziyaretinde İngiltere’de ve Dubai’deki müdavimleri ile karşılaşması her iki taraf için de hoş bir sürpriz olmuştu.

Dünyanın en önemli kentlerinin ardından Bodrum’un lokasyon olarak seçilmesi, Türk turizminin dünyaya açılması açısından da önemli bir gelişme olarak kaydediliyor. Bodrum’un dünyanın önemli merkezlerinin ardından lokasyon olarak seçilmesi, hem ülkemizdeki Türk yeme içme kültürünün zenginleşmesine hem de Türk turizminin gelişerek dünyanın sayılı turizm destinasyonları arasında aday gösterilmesine katkı sağlayan önemli bir girişim olarak gösteriliyor. Rezervasyon için, 0 252 385 38 62, 0 252 385 32 80.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Nobu , Bodrum

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz