İzzet Çapa'nın yeni projesi: Trump Cadde

Doğan Holding yatırımı Trump Towers İstanbul’un çatısı altında bulunan Trump Alışveriş Merkezi, 2500 m2 büyüklüğe sahip teras alanı için ünlü işletmeci İzzet Çapa ile el sıkıştı.

19 Mayıs 2013 11:41
İzzet Çapa'nın yeni projesi: Trump Cadde
İstanbullular'ı yepyeni bir deneyimle tanıştıracak, alışveriş ve eğlencenin modelini değiştirecek projenin adı ‘Trump Cadde’ olarak belirlendi. Yatırım bedeli 6 milyon Dolar olan Trump Cadde’de toplam 25 marka yer alacak ve ağırlık yeme-içme mekânlarında olacak. GAD Architecture’in patronu ünlü mimar Gökhan Avcıoğlu’nun imzasını taşıyacak projede markalar konteynerlarda hizmet verecek. Konteynerların üzerinde organik tarım da yapılacak, ziyaretçiler hem yetiştirme hem de tatma anlamında deneyimleme şansına sahip olacak.


Projenin yaratıcısı İzzet Çapa ise alışveriş ve eğlence sektöründeki tekdüzeliğe Trump Cadde ile son vereceklerini, sektörün dinamiklerini yeni baştan yazacaklarını söyledi. “Alışverişin şekli, dinlenmenin adı, gezmenin modeli değişecek” sözleriyle oldukça iddialı konuşan İzzet Çapa, “Biz Trump Cadde ile lezzet, moda ve eğlenceyi doğdukları yere yani sokaklara döndürüyoruz. Burada kopya hayatlar, standart düzenler, kasıntı mağazalar, stresli yaşamlar yok! Bizim Cadde’de sokağın neşesi, eğlencesi, keyfi, rahatlığı var. Eski pazarları hatırlayacakları, havadar havadar dolaşacakları, ruhlarını tazeleyecekleri özgün bir yer var. Konseptinin tek örneği 2500 m2’lik bu keyif diyarında yeme-içme ve alışveriş kültürünün formunu resetliyoruz, bir rönesansa imza atıyoruz!” dedi.


Trump Cadde’nin ana öğelerini ‘konteynerlar, doğa ve mutlu insanlar’ olarak sıralayan İzzet Çapa nedenlerini ise şöyle açıkladı: “Hep birlikte beton bir ormanın içinde yaşıyoruz. Biz bu beton yığınlarına yenilerini eklemektense emektar konteynerları değerlendireceğiz. Markalarımız, konteynerlarda müşterilerine hizmet verecek. İçi sürprizlerle dolu konteyner kutularımız keşfetme duygumuzu gıdıklayacak. Doğa dostu bu konseptle rahat bir nefes alacağız. Bununla da kalmayıp yaratılan yeşil alanda gelenlerle ‘çatı üstünde organik tarım’ yapma keyfini paylaşacağız"
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: İzzet Çapa

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz