İzzet Çapa'dan eğlence dünyasının dedikoduları

Sektörün güçlü isimlerinden İzzet Çapa, 23 Mart Pazartesi, Hürriyet Kelebek'teki köşesinde eğlence dünyasına ait bomba dedikodular kaleme aldı. İşte Çapa'nın ses getiren satırları...

23 Mart 2015 12:32
İzzet Çapa'dan eğlence dünyasının dedikoduları
Eğlence dünyasından dumanı üstünde tüten 10 dedikodu

Soho mağduru işletmeciler!

Soho House, İstanbul'a 'merhaba' dedi. Dedi demesine de, Ersoy Çetin, Varol Kaynar, Emre Ergani ve Celal Çapa gibi İstanbul gecce hayatına yön veren duayen isimlerin hiçbiri açılış gecesine davet edilmedi. Bu aralar ünlü işletmecilerin kendi aralarındaki favori espri şuymuş: "Elin İngiliz'inden daha mı iyi bileceksin? Vardır elbet bizi çağırmamalarının bir nedeni!" Soho House böylece en ünlü işletmecileri açılışına davet etmeyen işletme olarak tarihe geçmiş oldu.

Şamdan'ın ilk partisi Şehrazat'ın

Park Şamdan'da her ayın son geccesi özel partiler başlıyor. Sedef İybar'ın organize edeceği ilk geccenin ev sahipliğini ise ünlü söz yazarı Şehrazat yapacakmış.

Salomanje keyfi Karaköy'e taşınıyor

Nişantaşı klasiklerinden Salomanje'nin yeni sürümü Karaköy'de karşınıza çıkarsa şaşırmayın. Bu kez Salomonje'de yemeklerin yanı sıra eğlence de olacakmış. Karaköy yaz sezonunda da trend'lik konusunda gaz kesmeyecek, şimdiden belli oldu...

Pera artık oteller cenneti!

Beyoğlu'ndaki Nupera'nın olduğu tarihi binayı Tabanlıoğlu Mimarlık'ın satın aldığı ve yerine bir otel inşaa edeceği konuşuluyor. Ahh be babacığım, insan zamanında Beyoğlu'nda bir bina alıp çoluğuna çocuğuna bırakmaz mı? En azından abim Celal'i benim otelin açılışına mutlaka çağırırdım.

Gitti Maki, geldi No: 81

Türkbükü'nün simgelerinden biri Maki Hotel, geçen yıl Tolga Sezgin'in Pop'unu da bünyesine dahil ederek bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Mülk sahipleri bu yıl Sezgin ile de anlaşamayınca oteli adından odalarına kadar baştan aşağı değiştirip tamamen kendileri işletme kararı almışlar. Aile, babalarının ilk işyerinin kapı numarası 81 olduğu ve bu rakamın uğuruna inandıkları için de Maki adını kaldırıp, No: 81 tabelası asmış.

Nammos'un iade-i ziyareti

Bodrum ve Çeşme'den daha popüler, zenginlerimizin gitmelere doyamadığı, sınır ötesi tatil 'beldemiz' Mykonos'un ünlü eğlence mekanı Nammos'un, iade-i ziyaret planladığı uzun zamandır kulislerde konuşuluyordu. Ancak Yunanlı bir dostumuz, mekan sahiplerinin New York'ta yeni şube açacakları için Bodrum Mandarin Oriental'den gelen teklife sıcak bakmadıklarını, sadece mönü danışmanlığı hizmeti verebileceklerini söyledi. Akıllı millet bu Yunanlılar, yıllarca çaldıkları yemeklerimizi şimdi de ister misiniz 'danışmanlık' numarasıyla bize geri satsınlar!

Nur topu gibi bir caz kulübümüz oldu

Ersoy Çetin ve Emre Ergani, sessiz sedasız Les Ottomans Hotel'in balo salonunda Jazz&More adlı bir kulüp açtılar. Salı akşamları Aykut Gürel, cuma Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Serhat Kılıç, cumartesileri ise Şehnaz'ın sahne aldığı kulüp haftanın üç günü açık olacak. İthal sanatçılar ise nisandan itibaren hafta sonları mekanda boy gösterecekmiş.

İstanbul'a 'NO'vikov!

Moskova ve Londra'nın en hip restoranlarından Novikov'un sahibi Arkady Novikov, bir haftalığına gizlice Türkiye'ye gelmiş. Çok ünlü ve zengin bir yeme-içme grubuyla görüşmeler yaptığı, tüm yatırımın karşılanacağı garantisini almasına rağmen şehre gelen turist sayısını az bulduğu için İstanbul projesini elinin tersiyle ittiği konuşuluyor. Akıllı adammış, işin sonunda Hakkasan gibi kepenk kapatmak da var.

Zuma'ya kardeş geliyor

Geleneksel Peru yemeklerini modernize ederek Londra'nın sayılı restoranları arasına girmeyi başaran Coya, geçtiğimiz günlerde Dubai'de Nusr-et'in komşusu oldu. Zuma'yı da bünyesinde barındıran Azumi Group'un ortaklarından Şahenk, şimdi de Coya ve Roka'yı İstanbul'a getirmeyi planlıyormuş.

Balıkçı Sait İstanbullu oluyor!

D.ream Group'tan bu kadar bahsetmişken Bodrum'un gözdesi balıkçı Sait'in, önümüzdeki aylarda SuAda'nın karşısındaki ultra lüks otomobil galerisinin yerine konuşlanacağı haberini es geçmek olmaz.

Millet 50'lisinden sonra Bodrum'a tüyme hayalleri kurar, bizim Sait Baba ise Bodrum'dan İstanbul'a geliyor. Hayırlı olsun, vardır bir bildiği...
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz