İzmir ve Bodrum İspanyol ateşi Miguel Torres ile kasıp kavrulacak

Marc Tarrago Castella ile İzmir ve Bodrum'da profesyonel tadımlar yaparak şaraphanenin ürün portfolyösündeki şarapları deneme fırsatı yakalattıracak.

22 Mayıs 2013 12:30
İzmir ve Bodrum İspanyol ateşi Miguel Torres ile kasıp kavrulacak
Asırlardır şarapçılıkla uğraşan Torres ailesi, özellikle İspanya' nın Penedes bölgesindeki bağlarıyla tanınıyor. Ticari şarapçılık faaliyetlerine 1800 yılında başlayan aile Şaraphanelerini 1870 yılında aynı bölgede kurdu. Şaraphane, dünya çapındaki gelişmesini ve Katalan şaraplarının nerelere varabildiğinin ortaya çıkması ise Migule Torres Carbo' ya borçlu. 1960'lardaki büyük sıçramalarını Fransız kökenli üzümler dikerek elde etti. Cabernet Sauvignon ve Chardonnay gibi uluslararası türleri deneyen ilk İspanyol üretici.


Miguel Torres'in 1970 yılında Cabernet Sauvignon üzümünden yaptığı bugünkü Mas La Plana, o zamanki adıyla Black Label'ı Gault Millau Dergisi'nin düzenlediği şarap Olimpiyatları tadımına sokması, Torres flaraplarının dünya çapındaki bilinirliğini büyük ölçüde artırdı. Çünkü o tadımda, Torres'in Cabernet'si, Chateau Latour'u bile geride bırakarak birinci oldu.


3 ve 7 Haziran tarihleri arasında Adco, Miguel Torres'in Avrupa Bölge Müdürü Marc Tarrago Castella ile İzmir ve Bodrum'da profesyonel tadımlar yaparak bir yandan şaraphanenin şarap dünyasındaki önemini birincil ağızdan anlatırken bir yandan da şaraphanenin ürün portfolyösündeki şarapları deneme fırsatı yakalattıracak.

Torres'in zengin ürün portfölyösü ise ödüllere doymuyor, işte onlardan bazıları:

• Mas La Plana 2008: Wine Access- Stephen Tanzer 92 Puan
• Mas La Plana 2008: Wine Enthusiast 91 Puan
• Granas Coronas 2008: International Wine Challange Altın Madalya

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Miguel Torres

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz