İtalyan yiyecek içecek devi İstanbul'da

İtalyan yiyecek içecek endüstrisinin lideri, televizyonculuk, yayıncılık, yemek okulları ve derecelendirme alanlarındaki uluslar arası disiplinleri ile tanınan, GAMBERO ROSSO, “Top Italian Wines” Dünya Turu kapsamında Türkiye’ye geldi. Swissotel The Bosphorus'ta gerçekleşen organizasyonda Gecce.com'da vardı. Best Restaurants, Winter Guide ve Best Luxury of İstanbul dergileri yabancı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Mekan Oscarları ise iş, sanat ve cemiyet dünyası tarafından ayakta alkışlandı.

03 Aralık 2014 09:39
İtalyan yiyecek içecek devi İstanbul'da
İtalyan medya ve gıda sektörünün lider markalarından Gambero Rosso, Osaka’dan sonra Dünya Turu'nun önemli bir halkası olan "Top Italian Wines" İstanbul Organizasyonu'nu 2 Aralık’ta Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirdi.İtalya’dan, 64 önemli içecek markası üreticisinin ürünleriyle yer aldığı davet, içecekleri deneyimlemek ve üreticileriyle sohbet edebilmek için çok önemli bir fırsat olarak değerlendirildi. Gambero Rosso’nun organizasyonu, Türk ve İtalyan yiyecek-içecek sektörünün önde gelenlerini buluştururken, iş, sanat ve cemiyet hayatının da seçkin isimlerini de bir araya getirdi.

Televizyon, yayıncılık, akademik programlar ve tüm yiyecek-içecek endüstrisi faaliyetlerinde Gambero Rosso’nun Türkiye temsilcisliğini yürüten CCC-Istanbul firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Uçkun, Gambero Rosso CEO’su Luigi Salerno ve Uluslararası İş Geliştirme Direktörü Tiina Eriksson, Türk ve İtalyan yemek zevklerinin Akdenizli olmanın etkisiyle birbirlerine çok benzediğini, bunun ilk adımı olarak da yemek okullarının birinci halkasını USLA Yemek Akademisi ile işbirliği içerisinde Şubat ayında başlatacaklarını ifade ettiler.USLA Yönetim Kurulu Başkanı Korkut Anıç, bu işbirliği ile Türkiye’deki yemek meraklıları ve şeflerin İtalyan mutfağı hakkındaki akademik programlar ve eğitimler aracılığıyla kaynağından bilgiler ve İtalyan Şeflerin katılımı ile İtalyan mutfağı konusunda uzmanlaşmış şefler yetiştirileceğini belirtti.“Top Italian Wines - World Tour”, dünyada İtalyan içeceklerinin mükemmelliğe adanmış olanlarının, en prestijli serisinin bir parçası olarak, 64 İtalyan içecek üreticisiyle birlikte Türkiye’nin ardından sırasıyla Houston, Mexico City, Taipei şehirlerinde gerçekleşecek ve Pekin’de son bulacaktır.


Gambero Rosso

Gambero Rosso, İtalya'da yemek ve damak tadı alanında; televizyon, yayıncılık, mutfak eğitim disiplinlerinin yanı sıra İtalyan gıda ve içecek sektöründeki derecelendirme kurumu olması itibarıyla uzun yıllardan bu yana “culinary” alanında liderlik görevini üstlenmiştir. İtalya’ya ait mutfak meraklıları, şefler, otel, restoran, kafeler ve tüm endüstri paydaşları için dünyadaki en önemli referans kaynaklarından birisidir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gambero Rosso , Italian Wines

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz