İstanbul'un cevheri: Topaz Restaurant

Sınırlarını sürekli zorlayarak cesaretli bir itibar yarattılar. 2007. 2008 ve 2011 yılları boyunca, İtalya, İspanya, Yunanistan ve Fransa'dan uluslararası şefleri mutfaklarına davet ettiler.. Onların mirası hala Topaz Akdeniz mönüsünde yaşıyor.. Kusursuz bir deneyim: Topaz Restaurant.

18 Nisan 2015 16:02
İstanbul'un cevheri: Topaz Restaurant
Yemek onlar için bir tutku ve keyif. Devamlı olarak sınırları zorluyor, yeni lezzetler yaratmaktaki ustalıklarını ve cesaretleriyle ün kazanıyorlar. Amaçları ise çok basit: Osmanlı’dan aldığımız miras ve Akdeniz’in üzerimizde bıraktığı etki ile Türkiye’deki en iyi, en taze ürünlerle heyecan verici leziz yemekler yaratmak.


Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’ya açılan kapı olması nedeniyle çok zengin bir lezzet kültürünü içinde barındıran İstanbul; Budapeşte’den Bağdat’a, Tunus’tan Tiflis’e kadar uzanan bir coğrafyanın kalbinde, 500 yıl boyunca Osmanlı’ya başkentlik yapmıştır. Bu nedenle, çok geniş bir yelpazeye yayılan egzotik bileşenlerle sultanın ordusuna yemekler hazırlayan ustaların, Doğu ve Batı sentezinde geliştirdikleri mutfak gelenekleri aynı potada erimiş ve bu lezzet serüveninin sonucunda, Topkapı Sarayı’nın masalımsı mutfağı hayat bulmuştur.


Günümüzde, yemeğe duyduğumuz aşk ve tutku halen devam etmekte... Sofistike ancak sade Topaz menüsünü, Osmanlı ve Akdeniz mutfaklarının modern yorumuyla şekillendiriyorlar. Kuzu eti ve balık, mutfak maceralarının olmazsa olmazı. Bu ikiliye bol miktarda sebze ve her tabağa renk katan enfes tatlılar eşlik ediyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Topaz , Gümüşsuyu , Mönü

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz