İbiza'da sınırsız eğlence zamanı!

Çılgın partilerin, güneşin altında dans eden gençlerin ve muhteşem bir doğanın diyarı İbiza, size sınırsız eğlence vaad ediyor!

07 Kasım 2012 15:07
İbiza'da sınırsız eğlence zamanı!
İbiza ya da Eivissa; Akdeniz'deki Balear Adaları'nda bulunan ve İspanya yönetiminde olan bir adadır. Adada başı çeken üç şehir vardır. Bunlar, İbiza Town, Santa Eularia del Rui ve Sant Antoni de Portmany'dir. Her ne kadar Balear Adaları'nın en büyüğü Mallorca olsa da; İbiza son 30 yıldır gerek turizmin, gerekse de eğlence dünyasının Avrupa'daki önemli bir merkezi olmuştur.

İbiza ismi; Arapça "Yabisah" kelimesinden gelmiştir. Sebebi de; Orta Çağ'da önemli bir süre Müslümanlar'ın kontrolünde kalmış olmasıdır. Katalanca'da ise; Eivissa ismi kullanılmaktadır.

İbiza genellikle "Beyaz Ada" olarak anılır. İnanılmaz sahilleri, yüksek kayalıkları ve çam ormanları ile muhteşem tatilin kapılarını aralamaktadır.

Adanın başkendi Ibiza Town( Katalancada Eivissa Vila), Avrupa'nın en eski şehirlerinden biridir ve Kartacalılar tarafından kurulmuştur.

İbiza sahilleri Akdeniz'in en güzel ve görkemli sahilleri arasında yer alır. Adanın kayalıklarının kenarından güneşin batışını seyretmek paha biçilemez bir keyiftir.

İbiza tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü yerlerden biridir. Su sporu ve adrenalin severlerin mutlaka gitmesi gereken İbiza'da off-road motorsiklet yarışları ve Paintball turnuvaları düzenlenmektedir.

İbiza'yı dünyaya tanıtan en önemli özelliklerinden biri de çılgın partileridir. Plaj barlarının, ünlü kulüplerin ve aktivitelerin gerçekleştiği İbiza, dans ve macera arayan gençlerin bir numaralı uğrak yerlerindendir. Sabahlara kadar devam eden ve eğlencenin sınırsız olduğu bu partiler İbiza'ya giden turistlerin en çok bahsettiği şeylerin başında gelir.

İbiza restoranları tüm dünya mutfağından yemekler sunmaktadır. Meksikan, Çin mutfakları, suşi barları ile yerel yemeklerin sunulduğu bu restoranlarda değişik tatları deneyebilirsiniz.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: İbiza

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz