Hilton İstanbul Bomonti, 'Dünya Saati'ni 'Dünya Haftası'na dönüştürüyor!

Çevre dostu tasarımı ile sürdürülebilirliği ön plana alan Hilton İstanbul Bomonti, bu yıl “Dünya Saati” uygulamasını yalnızca bir gün değil, hafta boyu sürdürülecek özel bir programla kutlayacak.

23 Mart 2015 11:42
Hilton İstanbul Bomonti, 'Dünya Saati'ni 'Dünya Haftası'na dönüştürüyor!
İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti, çevreye karşı duyduğu sorumluluk bilinci ve sürdürülebilirliğe verdiği önem çerçevesinde bu yıl da “Dünya Saati” uygulamasına kapsamlı bir şekilde destek verecek.

Dünya Saati’ni yalnızca tek bir gün değil, hafta boyunca kutlamayı hedefleyen otelin ana restoranı “the globe”da 23-28 Mart tarihleri arasında özel bir menü servis edilecek. Ödüllü executive şef Yannis Manikis’in imzasını taşıyan menüde hazırlanış aşamasında minimum enerjinin kullanıldığı lezzetli yemekler yer alacak. Menüdeki seçenekler arasında sebze ve peynir çeşitleri, ton balığı, biftek ve özel bir tarife sahip fındıklı kabak tatlısı başta olmak üzere tümüyle doğal ürünler yer alıyor.

ENERJİ TÜKETİMİ MİNİMUMA İNECEK
Otelin panoramik İstanbul manzarası sunan rooftop barı Cloud 34 ile The Grand Lobby & Bar’da ise konuklara Dünya Saati uygulamasını simgeleyen alkolsüz, özel bir kokteyl sunulacak. Limon, adaçayı, ananas ve salatalık tatları ile zenginleştirilen “Deep Ocean” adlı kokteyl, dünyayı anımsatan yuvarlak bardakta sunuluyor. İçerisindeki buzlar eridikçe sıvı miktarı artan kokteyl, bu özelliğiyle buzulların erimesi sonucunda deniz ve okyanuslarda yaşanan su seviyesi artışına dikkat çekiyor.


Hilton İstanbul Bomonti’de bilgilendirici çalışmalar da yapılacak. Asansörlerde yer alan ekranlarda Dünya Saati ve iklim değişikliği ile ilgili kısa videolar gösterilirken, lobideki konuklar ipad’lar aracılığıyla hem farkındalık yaratan videoları izleyebilecek hem de bilgilendirici metinleri takip edecek.

Hafta boyunca pek çok alanda enerji tasarrufunda gidecek olan otel, Dünya Saati’nin tüm dünyada kutlanacağı 28 Mart günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında ise dış cephe aydınlatmasını mümkün olan en düşük seviyeye çekecek. Lobi, “the globe” ve Cloud 34 başta olmak üzere pek çok ortak kullanım alanında da aydınlatmalar minimuma indirilecek.

BÜYÜK ORANDA TASARRUF SAĞLANACAK
Hilton İstanbul Bomonti, bir hafta boyunca uygulanacak “Dünya Saati” programıyla toplamda 20160 Kw/H enerji tasarrufu elde etmeyi hedefliyor.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) 2007 yılından bu yana sürdürdüğü bir proje olan “Dünya Saati” uygulaması, bireylerin ve şirketlerin basit adımlar aracılığıyla iklim değişimine karşı ne kadar önemli bir etki yapabildiğini göstermeyi hedefliyor. Uygulama, günümüzde 152 ülkeden katılımcılarıyla dünyanın en büyük çevresel halk hareketi konumunda yer alıyor. Dünya Saati uygulaması, Hilton Worldwide’ın sorumluluk ve sürdürülebilirlik stratejisi olan Travel with Purpose™ programının dört ana bölümünden biri olan “Sürdürülebilir Yaşam” taahhüdüne de uyum sağlıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz