Hatay tatları Ortadoğu sofralarında!

Hatay sofrasının evrensel tatları Ortadoğu'da saray sofralarını süslüyor..

26 Şubat 2014 13:20
Hatay tatları Ortadoğu sofralarında!
TÜRKİYE'DEN UÇAKLA YURTDIŞINA YEMEK GİDİYOR

Yurtdışında büyük rağbet gören Hatay yemekleri, Katar, Kuveyt, Dubai gibi birçok ülkeye özel uçaklarla ulaştırılıyor.

Hak Evrensel Hatay Sofrası'nın İşletme Müdürü Zafer Toruç, ürünlerine olan talebinin nedenini şöyle açıkladı.


"Kurumumuzda kullanmış olduğumuz bütün ürünleri Hatay ilimizden temin ediliyor.Kullanılan et ürünlerini kendi çiftliklerimizde yetiştirip,kesimleri de bizzat bizim tarafımızdan yapılıyor. Kurum için bir etin doğru besi ve itinalı kesimin ete yüzde 50 lezzet katıyor. Öyle ki ülkemize gelen kral ve kraliyet ailelerinin vazgeçilmezleri arasında olan Hatay mutfağının tatlarını bizzat kurumlarına teşvik edip orada bu tatları tatmak istiyorlar. Ve ayrıca yatırımları kendileri tarafından yapılarak, ülkemizdeki mozaik kültürün sıcaklığını barındıran Hatay'ın lezzetlerini kendi ülkelerine taşımak istiyorlar."

Kaya tuzuyla kaplanan yemeklerin 3,5-4 saat sıcaklığını ve tazeliğini koruduğunu belirten Toruç, bu hizmetin yurdışından gelen talebi arttırdığına dikkat çekti.


YURTDIŞINDA ŞUBELER AÇILIYOR

Yemek gönderdikleri zengin işadamlarından teklif aldıklarını belirten Zafer Toruç birçok ülkede olmak üzere şubeler açmak için 20-25 milyon dolarlık teklif aldıklarını ve görüşmelere başladıklarını söyledi.

Etleri tamamen Türkiye'de kendi çiftlerinden götüreceklerini söyleyen Toruç, "herkes yemek yapabilir ama ülkemizdeki et gibi et bulamazlar, biz yurtdışında da bunu yapıp etlerin hepsini kendi çiftliklerimizden kendi yetiştirdiğimiz hayvanları göndereceğiz. Biz sadece erkek kesim yapıyoruz. Bu yüzden lezzetimize lezzet katıyoruz" dedi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz