Haşlama İçli Köfte'nin İstanbul’daki adresi Kiva!

Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini özüne sadık kalarak hazırlayan Kiva, Diyarbakır usulü Haşlama İçli Köfte'nin İstanbul’daki nadir adreslerinden biri olarak iddialı bir lezzet deneyimi sunuyor.

27 Mart 2017 10:59
Haşlama İçli Köfte'nin İstanbul’daki adresi Kiva!
Mezelerini, farklı kültürlerin lezzetleriyle zenginleştirmek üzere yola çıkan Kiva, misafirlerini, Komşular Mutfakta projesi kapsamında menüsüne kattığı Diyarbakır usulü İçli Köfte ile buluşturuyor. Özünü Süryani Mutfağı'ndan alan ve menüye girdiği tarihten bu yana kendi müdavimlerini oluşturan özgün reçete, Kiva’nın Bomontiada’daki komşusu Selva Taş’ın imzasını taşıyor.

Kiva’nın en çok tercih edilen mezelerindenbiri olan Haşlama İçli Köfte, Anadolu’dan temin edilen taze mahsullerle hazırlanıyor. Bulgur, kıyma, kişniş ve onlarca baharatın harmanlanmasıyla yapılan bu geleneksel tat, benzerlerinden farklı ve iddialı bir lezzet deneyimi yaşatıyor.


Menüsünde, Anadolu’nun hemen her yöresinden özgün bir lezzetin bulunduğu Kiva Bomonti, 3 farklı bölümden oluşan odaları ve giriş katındaki kış bahçesinde keyifli bir atmosfer sunuyor.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz