Hak Evrensel Hatay Sofrası'ndan 1 Ton Çiğköfte

Hak Evrensel Hayat Sofrası bir ilke daha imza attı.. Kapalı Çarşı'da tam 1 ton Çiğköfte yaparak halka dağıttı.. İşte Çiğköfte şöleninden en özel ayrıntılar..

22 Kasım 2014 09:50
Hak Evrensel Hatay Sofrası'ndan 1 Ton Çiğköfte
Akdeniz’in masmavi sularından doğup bu toprakların kokusunu ve özgürlüğünü taşıyan bir rüzgarın son durağıdır Hatay… Yolda dinlediği, tanık olduğu, yaşadığı en güzel hikayaleri, insanları, yaşamları ve tatları tane tane anlatır bu şehrin tarihi sokaklarına. Amik Ovası’na uzanıp fısıltısını dinler, Amanosların serinliğinin elinden tutar. Bu toprakların en güzel sözleri bu şehrin her hanesinde duyuluverir artık..

Hak Evrensel Hatay Sofrası'nın tek amacı; bu şehrin sokaklarının kokusunu, dostluğunu ve lezzetlerini kilometrelerce ötede, İstanbul’da sizlerle buluşturabilmek..


Kapalı Çarşı'da 1 Ton Çiğköfte

Hak Evrensel Hatay Sofrası yine harika bir lezzet şölenine imza attı; toplam 10-12 bin kişiye Çiğköfte dağıtımı yaptı! 1 ton Çiğköftenin yapımı yaklaşık 8 saat sürdü ve alanında uzman 26 usta ile çalışıldı.Neden Kapalı Çarşı?

Kapalı Çarşı, Türk misafirleri kadar yabancı misafirleri de ağırlayan tarihin canlı tanıklarından biri.. Hak Evrensel Hatay Sofrası'nı yaşatan Zafer Bey "Türkler dışında yabancı misafirlerimiz de acıyı ne kadar sevdiğimizi görsün, bilsin istedik, Anadolu'nun acısının nasıl sofraları ve damakları tatlandırdığını bilsin istedik, bu yüzden Kapalı Çarşı'dayız." dedi.

Hazırlanan Çiğköfteleri misafirlere sunmadan önce bizzat Zafer Bey'in denetiminden geçen çiğköfteler çok büyük ilgi gördü..

2015 süprizlerle devam edecek

2015 yılında Hak Evrensel ilklere imza atmaya devam edeceğini açıkladı..

2015 yılı olarak 2015 metre Künefe..

2015 yılında tam tamına 2015 metre, tek tepsi üzerinde Künefe şöleni yine Kapalı Çarşı'da bizleri bekliyor olacak. Kapalı Çarşı, Hak Evrensel'in en uğurlu yeri.. 2015'de burası daha çok ilke şahitlik edeceğe benziyor!YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz