Hafta sonu ne yapsak?

Eğlenceli ve güzel bir hafta sonuna başlamadan önce zamanını keyifli geçirmek isteyenler; "Hafta sonu ne yapsak?" bölümümüz tam sizlere göre! Hangi tiyatro ve sinema nerede? Hangi gecce eğlencesi kimle nerede? Hangi ünlü sanatçı nerede sahne alacak? En çok okunan kitap hangisi? En iyi tiyatro hangisi? Modanın ve güzelliğin püf noktaları neler? Tüm bu sorularınızın cevabı; her hafta daha da genişleterek sizler için hazırladığımız bu haberde... Ve tabi bir de GECCE Köşe Yazarları'nın bu hafta sizler için kaleme aldığı ve önerdiği mekanlar nereler? Hepsi ve daha fazlası burada!

08 Mayıs 2015 14:16
Hafta sonu ne yapsak?
BRASSERIE COGNACKAV BUTİKSAHNE ISTANBULGÜNAY RESTAURANTNOSSA COSTALİMONATA ETİLERALBÜM CLUBNANNA
EĞLENCE GURUSU/DİLARA PEKEL YAZDI


ART OF FOOD/SEDEF TÜRKER YAZDI


BERRAK MEKANLARDA/BERRAK TANGÜLÜ YAZDI


GİZEM'Lİ TATLAR/GİZEM ÇETİN YAZDI


MS. GURME/DİLEK YEĞİNSÜ YAZDI


ANNELER GÜNÜ İÇİN EN SEÇKİN MEKANLARErik Tavası artık Ramazan Bingöl'deCipriani Bodrum yaz sezonuna kapılarını açtıBig Chefs'e yaz geldiHuzurun ta kendisi: Kıyı RestaurantHer hikayenin tadı başkadır: Fener LokantasıRomantik Atiye'li: SalomanjeLübnan mutfağının kışkırtıcı renkleri: Al BushraLucca'dan yaza özel kokteyllerİster gecce sonu ister gün boyu: Sarıhan GustoKahvaltının renkli adresi: Boon Cafe & RestaurantGodiva trendleriyle tatlanınMiami'nin sanat dolu mekanlarıCantinery: Local, Modern, EateryLimonata Etiler'de zeytinyağlı çılgınığıİstanbul'da bir Taylandlıİstanbul'un cevheri: Topaz RestaurantGECCE MEKAN OSCARLARIALIŞVERİŞ - MODAKovboy teması şimdi boyunda!Zorlu CenterThe Phantom of the Opera
07 Mayıs - 17 Mayıs

"… Bir Müzikal, Bir Melodram, Bir Fenomen ve evet, Bir Şaheser!"
The Herald Sun

CATS gibi ünlü müzikallerin bestecisi Andrew Lloyd Webber'in ölümsüz eseri ilk kez İstanbul'da!

Artık İstanbul'un da bu efsane müzikale ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir sahnesi var! 25 yılı aşan geçmişiyle Broadway'in en uzun soluklu ve en büyük prodüksiyona sahip müzikali Operadaki Hayalet, aynı zamanda dünya çapında 40 ülke, 110 şehirde, 65,000 performansla 80 milyonluk bir izleyici kitlesine sahip bir müzikal.

Paris Operası'nda hayalet olarak tanınan yüzü ileri derecede deforme olmuş bir müzik dahisinin, yetenekli ve güzel Soprano Christine'e olan saplantılı aşkını konu alan Operadaki Hayalet, kıskançlık, çılgınlık ve ihtirasın kesiştiği büyülü bir hikaye…

Gerek 'The Music of the Night' gibi ölümsüz eserleri, gerekse hafızalardan uzun süre çıkmayacak sahneleriyle Zorlu'da sezonun en çarpıcı etkinliği olarak dikkat çeken Operadaki Hayalet, izleyicilere ömür boyu unutamayacakları anlar yaşatacak.

KİTAP

Sırça Fanus - Sylvia Plath


Eleştirmenlere göre Sylvia Plath şiiri öğrenmedi, şiir onun içinde yeniden doğup büyüdü; eserinin benzersizliği belki de buradan geliyor.

Sırça Fanus, 20. yüzyıl edebiyatının efsane yazarlarından Sylvia Plath' in tek romanı. İlk kez 1963'te yayımlanan kitap, Plath'in kendi gençlik bunalımlarından yola çıkan, büyük ölçüde özyaşamöyküsel bir yapıt. Amerikalı aydınlar üzerinde acımasız bir baskı kuran McCarthy döneminde, üniversite öğrencisi genç bir kızın zihinsel rahatsızlığını, intihar girişimini ve yeniden yaşama dönme uğraşını anlatır Sırça Fanus. Ne var ki, Plath'in şaşırtıcı akıcılıktaki üslubu, ayrıntılara inen keskin gözlemciliği ve kurgulama ustalığı, Sırça Fanus'u iç karartıcı bir bunalım romanı olmaktan çıkarır, insan ruhunun derinliklerinde cesaretle gezinen eleştirel bir yapıta dönüştürür. Şiirleri ve öykülerinde de yabancılaşma, ölüm ve kendini yok etme temalarını işlemiş olan Plath, bu romanın yayımlanmasından bir ay sonra, otuz bir yaşında, yaşamına kendi eliyle son vermiştir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Haftasonu , Etkinlik , Konser , Sinema , Tiyatro , Restaurant , Club

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz