Hafta sonu ne yapsak?

Konserler, partiler, tiyatro, sinema, festival, kitap, müzik... Ve sizin için seçtiklerimiz... Hafta sonu ne yapsak, ne yesek, ne alsak, nereye gitsek?

25 Ekim 2013 11:00
Hafta sonu ne yapsak?
SAHNE İSTANBULGÜNAYTHE AGENCYBOSTANCI DEDİKODULUNANNACATZ
EN İYİ 10 MEYHANESPA CEYLON'da rahatlayınSpor


TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul2013

Daha önce 2 defa Türkiye'de düzenlenen dünyanın en önemli bayanlar tenis şampiyonası olan WTA Championships 3. ve son yılında yine Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşiyor.

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul Tenis Turnuvası, 22 - 27 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul’da devam ediyor. Turnuva, Türkiye’de düzenlenmiş en önemli spor organizasyonlarından biri.

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul organizasyonu, Türkiye’yi bölgesinde spor organizasyonları konusunda lider konuma getirerek, İstanbul’un ve komşu illerin tanıtımı açısından büyük katkılar sağlayacak. Turnuvaya Sinan Erdem Spor Salonu ev sahipliği yapıyor. Hafta sonu keyifli bir tenis müsabakası izlemek istiyorsanız Dünya'nın en iyi kadın tenisçileri Sinan Erdem Spor Salonun'da sizi bekliyor.

Tiyatro


Zülfü Livaneli'nin büyük ses getiren romanından uyarlanan Leyla'nın Evi, 26 Ekim'de Şişli Beledeiyesi Kent Kültür Merkezi'nde...

Nedim Saban tarafından sahneye büyük başarıyla taşınan "Leyla'nın Evi" oyununda, Roxy rolündeki başarısıyla adından söz ettiren, sesi ve fiziğiyle kitleleri büyüleyen, Vasfi Rıza Zobu Ödülü, 2011 Afife Jale Ödülleri (müzikal dalında) ve Sadri Alışık Ödülü Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu seçilen Ayça Varlıer'in ardından, Celile Toyon, oyundaki Leyla karakteri ve Çınar Ağacı filmindeki rolüyle Küçükçekmece Belediyesi tarafından yılın örnek annesi ve kadın oyuncusu seçildi.

Bir yalının el değiştirmesinden yola çıkarak kuşak çatışmalarının anlatıldığı oyunda, Livaneli'nin eski İstanbul şarkıları ile Ayça Varlıer'in yorumladığı yeni hip hop tarzı müzikler hoş bir çelişki oluşturuyor.


Asi Kuş


Ali Poyrazoğlu'nun gösterisi Asi Kuş, 26 Ekim'de Trump Towers Mall'da sahnelenecek.

Türk tiyatrosunun en önemli yıldızlarından Ali Poyrazoğlu müzikli bir gösteriyle sizleri şaşırtacak. Yaşama, sanata, aşk olgusuna bakışınızı değiştirecek bu oyunu mutlaka izleyin!

İstanbul Tiyatro Festivali’nde büyük ilgi yaratan “Asi Kuş” kaçırılmaması gereken bir deneyim. Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş’ta Bizet’nin ünlü operası Carmen’in bir ucundan girip öbür ucundan çıkıyor. Opera, tiyatro, bale ve güldürü ustalığı bir arada. Carmen, Bizet, Don Jose, Ali Poyrazoğlu, Toreodor ve Boğa rollerinde Ali Poyrazoğlu…

Sergi


Pera Müzesi, İstanbul 
Sophia Vari / 09 Ekim 2013 - 19 Ocak 2014

Düşler Gerçekler İmgeler Modern Türk Resminde Cumhuriyet İmgesi – / 9 Ekim -10 Kasım İstanbul Modern

Geçmiş ve Gelecek Erol Akyavaş – Retrospektif / 1 Aralık’a kadar gezebilirsiniz. 


Yap İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı / 15 Kasım’a kadar sergilenecek.


Yakın Menzil /17 Kasım’a kadar gezilebiliyor. Vizyondakiler


Foto galeri için tıklayınız..


Kitap


Ahmet Ümit'in yeni kitabı: Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

Detay:Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet... Tarlabaşı'nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul'un en gözde yeri olan Beyoğlu'nun hazin hikâyesi. Karanlık... Soğuk havayla iyice ağırlaşan bir karanlık. Uzaklardan şarkılar geliyor kulağına, neşeli kadın çığlıkları, ayarını yitirmiş sarhoş naraları, biri küfrediyor belki ana avrat, belki ağlıyor biri hıçkıra hıçkıra, belki biri sessizce ölüyor bu gürültünün, bu hengâmenin ortasında. Umurunda değil. Hepsinden sıyrılmış, sadece öfke... Nereye gittiğini bilmeden yürüyor, nefret tarafından kuşatılmış olarak. Kıskançlık denen o canavar, çelikten pençesine almış yüreğini, habire sıkıyor. "Kadınlar," diyor bir ses zihninin derinliklerinden... "Kadınlar, onlarla oynayamazsın... Oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun." Hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. Birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. Hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. Hepsi üzgün... Aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. "Kadınlar," diyor o ses yine, "Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder."

Sarar'dan özel kampanya

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: haftasonu

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz