Hafta sonu ne yapsak?

Hafta sonu ne yapsam, nereye gitsem? soruları her zaman kafamızı kurcalıyor. İşte sizin için düşündük taşındık.. Bu hafta sonu için seçtiğimiz etkinliklere bir göz atın. Can sıkıntısına son!

13 Temmuz 2018 16:06
Hafta sonu ne yapsak?
CUMA CUMARTESİ GECCELERİMODA KAYIKHANE


MORİ PERFORMANCEWATERGARDEN

Dünya starları Watergarden istanbul’da buluşuyor! Dünyaca ünlü müzisyen ve aktörlerin balmumu heykelleri 7 - 22 Temmuz arasında Watergarden’da sergileniyor. Kaçırmayın!


VİZYON'DAN

Gökdelen

Will Sawyer, eski bir FBI Rehine Kurtarma Ekibi lideridir. Fakat artık gökdelenlerin güvenliğini değerlendirmektedir. Çin’deki görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca tüm suç onun üzerine atılır. Bu olay üzerine artık aranan bir adam olan Will, yangının sorumlularını bularak adını temizlemeli ve binanın içinde sıkışıp kalmış olan ailesini ateş hattından kurtarmalıdır. Yönetmen ve senarist koltuğunda “Yakar Top”, “Bu Nasıl Aile?” ve “Merkezi İstihbarat” filmleriyle tanınan Rawson Marshall Thurber’ın oturduğu filmde Will Sawyer karakterini Jumanji: Vahşi Orman, Hızlı ve Öfkeli, San Andreas Fayı ile tanınan Dwayne Johnson yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca “Orange is the New Black”in yıldızı Pablo Schreiber, “Land of Mine” filminden tanıdığımız Roland Møller, “Preacher” dizisinden Noah Taylor, Kevin Rankin, Neve Campbell, Byron Mann, Chin Han, Paul McGillion, Byron Lawson, Hannah Quinlivan ve Adrian Holmes gibi isimlerin de yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Robert Elswit’in üstlendiği filmin müzikleri Steve Jablonsky’e ait.


HAFTA SONU İÇİN KİTAP ÖNERİSİ

Albert Camus- Yabancı

Albert Camus’nün en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan eseri “Yabancı”, aslında 120 değil 1020 sayfa olsa da okunmalı.

Cezayir’de, bir rastlantı sonucu, bir Arap’ı (Cure’ün, Killing an Arab şarkısı buradan gelir) öldüren orta sınıftan bir Fransız olan Meursault, kendisini adım adım ölüme götüren süreci kayıtsız biçimde izler. Diğer kişilerin adı anılsa da, roman kahramanının adını bile öğrenemeyiz.

Dünya boş, her şey yalan mı geliyor? Sen boşluk görmemişsin, öyle bir karanlığa gireceksin ki, buraya kendi özgür adımlarınla nasıl bu kadar çabuk vardığına şaşıracaksın.


HAFTA SONU BU ŞARKILAR KULAĞINIZA ÇALSIN

Led Zeppelin - Since I've Been Loving You
Deepforever & Larina - Count on You
Sean Paul Feat Dua Lipa - No Lie
Merve Özbey- Vuracak

Gülşen Karaağaç
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz