Hafta sonu ne yapsak?

Hafta sonuna adım adım... Yoksa hala ne yapsam diye mi düşünüyorsun? Can sıkıntısına son! İşte hafta sonu yapabileceğiniz etkinlikler...

15 Eylül 2017 17:04
Hafta sonu ne yapsak?
Gecce Summer Guide 2017 ile yazın son günlerini yaşamaya devam! Gecce Yayın Grubu tarafından hazırlanan Türkiye’nin en güvenilir, en renkli ve en iyi yaz rehberi olma özelliği taşıyan Gecce Summer Guide 2017 ile gelin size harika detaylar verelim…


***

Korku sevenlere yeni film önerisi: "O"
Derry'nin kasabası Maine'de çocuklar kaybolmaya başladığında, bir grup çocuk en büyük korkularıyla, yüzyıllardır katil ve vahşet hikayeleriyle bilinen Pennywise adında şeytan palyaço ile yüzleşmek durumunda kalırlar.
Yönetmen: Andrés Muschietti
Oyuncular: Nicholas Hamilton, Bill Skarsgård, Finn Wolfhard
Süre: 135 Dakika
Tür: Korku

***

Hafta sonu kitap önerisi: Buz ve Ateşin Dünyası


Geçmişin bir girizgâh olduğunu farz edersek, George R.R. Martin'in başyapıtı, son zamanların en özgün ve en keyifli fantastik destanı olan Buz ve Ateşin Şarkısı'nın epey sağlam bir girizgâha ihtiyaç duyacağında hemfikir oluruz. İşte o girizgâh, Buz ve Ateşin Dünyası ile geliyor.

Baştan sona rengârenk çizimlerle donatılmış bu kitap, Yedi Krallık'ın tarihini kapsamlı bir şekilde anlatıp Buz ve Ateşin Şarkısı ve son dönemlerin en popüler dizisi Taht Oyunları'nda yaşanan olayların habercisi olan epik savaşlar, amansız rekabetler ve cüretkâr isyanlarla ilgili tüm detayları gözler önüne seriyor. Bu kapsamlı tarihçe, George R.R. Martin'in ünlü web sitesi Westeros.org'un kurucuları ve belki de bu dünyayı vizyoner yaratıcısı kadar tanıyan yegâne kişiler olan Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson ile yıllar süren işbirliği sayesinde gerçekleşti.

Septonların, büyücülerin ve ozanların nesilden nesile aktarılan halk hikâyelerini, âlimane görüşlerini ve bilgi birikimini Buz ve Ateşin Dünyası'nın sayfalarında bulacaksınız. Buz ve Ateşin Dünyası, Karanlık Çağ'dan Kahramanlar Çağı'na, İlk İnsanlar'ın gelişinden Fatih Aegon'un tarih sahnesine çıkışına, Aegon'un Demir Taht'ı hazırladığı günden Deli Kral II. Aerys Targaryen'a uzanan, dolayısıyla “günümüzde” Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlar arasındaki çekişmeleri şekillendiren tüm olaylara dair kayıtları içeren kapsamlı bir tarihçedir. George R. R. Martin'in şaşırtıcı bir titizlikle detaylandırdığı bu evreni ve bu evrende yaşananları tam anlamıyla kavramanıza imkân tanıyacak olan Buz ve Ateşin Dünyası, kalemin kılıçtan keskin olduğunu size de ispatlayacak.

***

GECCE MEKAN EDİTÖRLERİ SİZLER İÇİN YAZDI!
ART OF FOOD yazdı:

Boğaz’ın en lezzetli mavisi: Lacivert Restaurant

Yaz boyunca farklı rotalara yol almak, farklı tatlar, değişik mekanlar keşfetmek güzeldi. Ama yıl boyunca, deyim yerindeyse tüm kahrımızı çeken klasiklerimi de özlemedim değil açıkçası! İstanbul’da benim için klasikleşen, yeri doldurulamaz birkaç mekan var. Boğaz’ı her anıyla en güzel şekilde yaşatan Lacivert ise bunların başında geliyor. Yaz tılsımının son demlerini yaşadığımız günlerde, Lacivert’in kapılarından yeniden girdim. Yine çok lezzetli, yine çok özeldi..


Özge Geziyor yazdı: Şehrin En Canlı Yerlerinden ''Morini''
Yazın son günlerini yaşıyor, kavurucu sıcaklardan sonunda kurtuluyoruz. Eylül ayını bir umutla karşılıyorum. Çünkü en sevdiğim aydır. Yavaş yavaş değişen mevsimin rengini izlemek, dökülen yaprakların yeşilden sarıya, sarıdan kahveye geçmesini görmek farklı bir huzur verir.

***

Lacivert'ten Eylül ayına özel "Palamut ve Kuş Otu Lezzeti"


***

Hatay Gurme’de çift kişilik kahvaltı fırsatı!Geccemekan.com okuyucuları ve @geccemekan takipçileri için harika bir yarışma başlıyor! @geccemekan Instagram hesabı üzerinden başlayan kampanyaya siz de katılın, Hatay Gurme’de bir arkadaşınızla harika bir kahvaltı ve Antakya Bakkalı’ndan çok özel hediyeler kazanma şansı yakalayın. Fırsatı görmek için tıklayınız....


***

KasapDöner yatırımcısı ne kadar kazanç elde ettiğini anlık görecek!***

Bizi daha yakından takip edebileceğiniz GECCE MEKAN APP'i ücretsiz olarak telefonunuza indirebilir, mekanlara artık daha kolay ve pratik ulaşabilirsiniz!

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz