Hafta sonu ne yapsak?

Yaza doğru yaklaştığımız bu sıcacık havaların keyfi sizin için özenle seçtiğimiz haftanın en iyi mekanları, en eğlence noktalarında zevk alacağınız fikirler ile çıkar... İşte okurken bile zevk alacağınız tavsiyelerimiz...

28 Nisan 2017 14:05
Hafta sonu ne yapsak?
Luxury Lifestyle Dergi'mizi D&R'dan tükenmeden alın.


***

GECCEMEKAN YAZARLARINDAN HAFTANIN ÖNERİLERİ

TATLI GURME Aygün Aydın yazdı:

Florya, Ataşehir ve Bakırköy'ün en favori mekanları.. BEYTİ, 2 HECE, ATAKÖY ŞARK SOFRASI

BERRAK MEKANLARDA Berrak Tangülü yazdı:

Farklı mekanlar arayan, kafan dinlemek isteyen, romantik ortam seven, herşeyden kaçmak isteyenler… Buraya dikkat edin.. Tam size göre bir yerdeydim. Ölmeden cennete gitmek diye buna derim. Son yılların popüler tatil rotaları, İngilizler’in aşk yaşadığı Kaş ve Kalkan’ı görmek için en güzel sebeplerden biri benim için Primadonna Patara Hotel. Neden mi? Görsele tıklayınız:***

GECCEMEKAN MOBİL ile farkı hisset!


***

Haftanın en popüler 10 mekanı***

Sedef Türker ile Gecce'nin Lezzet Kamerası...

Bundan böyle Geccemekan.com'un köşe yazarı Sedef Türker ile mekanlarda lezzet şovlarına çıkmaya hazırlanın! Türkiye'nin en iyi mekanları Sedef Türker ile "Gecce'nin Lezzet Kamerası"nda olacak.


***

Hafta sonunun vazgeçilmeyen geleneği; FASIL GECCELERİ...***
Bu hafta sonu nerede eğlenmek istersiniz?

***

Cat Kitchen Bar görkemli partisiyle kapılarını açtı!


***

Akmerkez’in en havalı mekanı; Serafina!

***

Trendeki Kız'ın yazarından yeni kitap! Dünya ile aynı anda raflarda...

Paula Hawkins / Into the Water: A Novel


***

Blue


90’ların efsanevi Rock grubu Blue Blues Band ile Türk müzik dünyasının iki dâhi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hikâyeleri “Blue” belgeseli ile ölümsüzleşiyor. 1990’larda Türkiye’de rock dünyasına damgasını vurmuş ve sahne performanslarıyla efsaneleşmiş Blue Blues Band’ın hikâyesi “Blue” belgeseli ile beyazperdeye aktarılıyor. Hem dönemlerini hem de kendilerinden sonra gelen müzisyenleri etkilemiş ve kendilerine hayran bırakmış Blue Blues Band’in iki dâhi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hayatları, müzikal performansları ve trajik sonları, tanıklıklar ve orijinal kayıtlarla bu belgeselde yer alıyor. 1991 yılında Yavuz Çetin ve Batu Mutlugil tarafından kurulan Blue Blues Band, basta Sunay Özgür ve davulda Kerim Çaplı’nın katılımı ile ideal kadrosuna kavuşmuştu. 10 yıl boyunca birçok yerde sahne alan grup, hiçbir kayıt yayınlamamasına ve büyük çoğunlukla ‘cover’ parçalar çalmasına rağmen, üstün yetenekleri ve sahne performanslarıyla efsane statüsüne ulaştı. Filmde Blue Blues Band’in diğer üyeleri Batu Mutlugil ve Sunay Özgür, o günleri, grubun serüvenini ve Yavuz ile Kerim’i anlatıyorlar. Filmde Mutlugil ve Özgür’ün yanı sıra, Yavuz Çetin’le Kerim Çaplı’nın arkadaşları, aile fertleri ve önemli müzisyenler de yer alıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Hafta sonu ne yapsak?

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz