Hafta sonu ne yapsak?

Bu hafta sonu İstanbul’da eğlence patlaması yaşanıyor. Eğlencenin bin bir yüzü bu hafta sonu da şehri sarıyor. Tabak kırmak isteyene de bir etkinlik var, rahatlayıp uzaklara dalmak isteyene de; kurtlarını dökmek, dansa doymak isteyen de, müziğin keyfini çıkarmak isteyen de istediğini bulacak! İşte şehrin en iyi eğlenceleri..

28 Ekim 2016 13:06
Hafta sonu ne yapsak?
HAFTA SONU ROTALARI..

Sizin için 7 gün 24 saat gezen ve keşfeden GecceMekan ekibinin kaleminden hafta sonu rotalarını çizmeye ne dersiniz? İşte size harika öneriler..

***

Art of Food yazdı... "Nişantaşı'nın olmazsa olmazı: Frankie Istanbul"

"Favori mekanlarım ikiye ayrılıyor; yazlık ve kışlık favoriler! Artık yazlık favorileri bir süre rafa kaldırmanın, kışlıkları saklandıkları yerden çıkarmanın vakti geldi. Yazın da çok keyifli, ama ben Frankie'yi sonbahar - kış sezonunda bir başka severim. Bambaşka bir ruh ve şık bir Nişantaşı için ilk tercihim kesinlikle Frankie!"

Yazının tamamı için tıklayınız...***

Berrak Mekanlarda haftanın önerisi.. "Core Grill & Bar: Ataşehir’in saklı lezzet cenneti"

"Burası mutlaka keşfedilmeli! Core Grill & Bar Restaurant Istanbul’un her geçen gün gelişen ve canlanan bölgesi Ataşehir’deki Radisson Blu Hotel İstanbul Asia’nın lobi katında bulunuyor. 2012 yılının Mart ayında açılmış. 4 senelik oturmuş bir mekan. 160 kişilik kapasitesi, sıcak atmosferi, içinizi açan modern mimarisi, kaliteli servisi ve hoş lezzetleriyle ilginizi çekecek bir yer olduğunu düşünüyorum."

Yazının tamamı için tıklayınız...


***

Mekan Delisi / Linet Yurdakul yazdı... "Viando'nun büyülü dünyası!"

"Bu hafta yepyeni bir mekana doğru yola çıkmaya hazır mısınız? Sizi Vital Fulya Plaza’nın terasında yer alan Viando ile tanıştırmak isterim. Büyülü bir atmosfer, birbirinden özel lezzetler ve kusursuz bir sunum! E daha ne olsun? Ve karşınızda Viando..."

Yazının tamamı için tıklayınız...

***

Style & City / Selin Sunay yazdı... "New York’un en lezzetli İtalyan’ı: Serafina"

"Konu yemeğe gelince; ben her şeyi yerinde yeme taraftarıyım, balığın en güzeli Karadeniz’den, yeşilliğin en güzeli Ege’den... Peki ya pizza? E hadi buyurun Serafina’ya..."

Yazının tamamı için tıklayınız...***

KIPIR KIPIR HAFTA SONU..***

Bu haberleri bilmende fayda var..

Bu mekanları bilmende fayda var..

***


KIŞ GERİ GELDİ! İŞTE SİZLERE BİRBİRİNDEN ÖZEL ÖNERİLER

En iyi Risotto mekanları!En eğlenceli bekarlığa veda mekanlarıEn iyi sushi mekanları!
***

GECCEMEKAN MOBİL ile farkı hisset!***

OKU OKU DOYAMADIK!

Adam
Yazar: Yılmaz Özdil


Kadın'ı okudunuz.
Bu da Adam.

Diyebilirsiniz ki...
Kadının karşılığı erkek değil mi?
Bence değil.

Çünkü, her kadın kadın ama...
Her erkek adam değil.

Herifleri yazmamayı tercih ettim!

Elbette memleketin tüm adamlarını sıralayıp, bir kitaba sığdırabilmek imkânsızdır...
Peki nedir?
Farklı zamanlarda, farklı ortamlarda yaşayan, hatta birbirleriyle hiç tanışmamalarına rağmen,
ortak zihniyetin, ortak karakterin, ortak paydasıdır Adam.

Yıkılsın diye karşıdevrim kazmalarıyla kolonlarına kolonlarına vurulan Türkiye, bugün hâlâ ayakta duruyorsa... İşte bu adamların ortak karakteri, ortak zihniyetinin sırtında duruyor.

VİZYONDA!

Ekşi Elmalarb]

Sert mizacıyla tanınan Belediye Reisi Aziz Özay'ın kent çapında meşhur iki özelliği daha vardır: Biri herkesin imrendiği meyve bahçesi, ikincisi de evlenme çağına gelmiş, birbirinden güzel 3 kızı. Kasaba merkezine inmeyen, insan içine çok çıkmayan kızların taliplisi ise çoktur. Aziz Bey'in eşi Ayda ve kızları Muazzez, Türkan ve Safiye'nin öyküleri 1970'li yılların sonunda Hakkari'de başlar ve 1990'lı yılların sonunda Antalya’ya dek uzanır... Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Zeynep Farah Abdullah, Şükran Ovalı ve Songül Öden yer alırken kadroda kendilerine Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk, Cezmi Baskın ve Aziz Özay rolünde Yılmaz Erdoğan eşlik ediyor. Filmin yapımcılığını ise BKM üstleniyor.


AKMERKEZ
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: hafta sonu ne yapsak

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz