Hafta sonu ne yapsak?

Bu hafta sonu İstanbul’da eğlence patlaması yaşanıyor. Eğlencenin bin bir yüzü bu hafta sonu da şehri sarıyor. Tabak kırmak isteyene de bir etkinlik var, rahatlayıp uzaklara dalmak isteyene de; kurtlarını dökmek, dansa doymak isteyen de, müziğin keyfini çıkarmak isteyen de istediğini bulacak! İşte şehrin en iyi eğlenceleri..

21 Ekim 2016 13:00
Hafta sonu ne yapsak?
HAFTA SONU ROTALARI..

Sizin için 7 gün 24 saat gezen ve keşfeden GecceMekan ekibinin kaleminden hafta sonu rotalarını çizmeye ne dersiniz? İşte size harika öneriler..

***

Art of Food yazdı... "Gecce Gurme Kurulu, kış guide için toplandı"

"Hayatta bazı şeyler göründüğünden çok daha fazlasını içerir içerisinde; çok daha fazla emek, zaman, özveri ve aşk. Sizin dışarıdan gördüğünüz Gecce.com dünyasının sahne arkasında tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok emek var; gecce gündüz demeden çalışan, yeniliği seven ve daima yeninin peşinden koşan, işini aşkla yapan insanlarız biz. Her sene size yepyeni haberler vermemizin, yeniliklerimize yenilik katma çabamızın ve bitmeyen heyecanımızın sebebi de içimizdeki bu aşk. Çünkü aşkla attığın her adım, aşkla yaptığın her iş; senin için bir gurur kaynağıdır. Dün akşam sayısız ve sonu gelmeyen gururlarımıza bir yenisini daha ekledik..."

Yazının tamamı için tıklayınız...***

Berrak Mekanlarda haftanın önerisi.. "Escale Kanyon: Kanyon’da şık lezzet molası"

"İyi yemek, iyi servis, iyi müzik ve yeşilliklerle dolu ferah bir bahçe hem de Kanyon AVM’nin içinde. Daha ne olsun işte! Escale’i görmeniz lazım bence. Şık olduğu kadar da rahat bir atmosfere sahip olan bu capcanlı mekanın dekorasyonu da içinizi açıyor. Renk tonları harika, içinizi yumuşatıyor adeta. Yemekler hem sunumlarıyla hem de lezzetleriyle birbirini bütünlüyor. Göz ayrı mideye ayrı hitap ediyor."

Yazının tamamı için tıklayınız...


***

Mekan Delisi / Linet Yurdakul yazdı... "Viando'nun büyülü dünyası!"

"Bu hafta yepyeni bir mekana doğru yola çıkmaya hazır mısınız? Sizi Vital Fulya Plaza’nın terasında yer alan Viando ile tanıştırmak isterim. Büyülü bir atmosfer, birbirinden özel lezzetler ve kusursuz bir sunum! E daha ne olsun? Ve karşınızda Viando..."

Yazının tamamı için tıklayınız...

***

Style & City / Selin Sunay yazdı... "New York’un en lezzetli İtalyan’ı: Serafina"

"Konu yemeğe gelince; ben her şeyi yerinde yeme taraftarıyım, balığın en güzeli Karadeniz’den, yeşilliğin en güzeli Ege’den... Peki ya pizza? E hadi buyurun Serafina’ya..."

Yazının tamamı için tıklayınız...***

KIPIR KIPIR HAFTA SONU..***

Bu haberleri bilmende fayda var..

Bu mekanları bilmende fayda var..

***


KIŞ GERİ GELDİ! İŞTE SİZLERE BİRBİRİNDEN ÖZEL ÖNERİLER

En iyi Risotto mekanları!En eğlenceli bekarlığa veda mekanlarıEn iyi sushi mekanları!
***

GECCEMEKAN MOBİL ile farkı hisset!***

OKU OKU DOYAMADIK!

Aşkın İstilası
Yazar: Metin HaraÜç kitaptan oluşacak "Aşkın İstilası" serisi; dünyada yepyeni bir istila hareketi yaratacak. Şu an elinde tuttuğun kitap, serinin 2. kitabı, senin ikinci adımın...
"Dem"

Aynı bedeni paylaşan iki kahramanın serüveni bu... Biri karanlıktan korkan bir çocuk, diğeri hayalleri kalbinden sökülüp alınmış bir yetişkin. Çocuk parklarına karanlık çöktüğünde, dünya çocuklarının yardım çığlığını duyarlar. Gözlerini kapatıp, bir masal anlatmaya başlarlar.

"Dem" bir masal kitabı değil, bir masalın kitabı... Yarının gerçeği olan... Bu kitabın mürekkebi aynandır. Sihri arayanlara bulacağı yeri işaret eder. Sayfaları çevirdiğinde adım adım insanüstü yeteneklerine kavuşacak ve kahramanı inşa edeceksin. Tek başına yapabileceğin uygulamalardan eşli çalışmalara, hücrelerini kodlamaktan hastalıkları şifalandırmaya, 3. Göz aktivasyonlarından geleceği şekillendirmeye, bitkilerle/hayvanlarla iletişimden zihin okumaya uzanan teknikler senin uyanışın için tasarlandı...

Bu kitap senin yaşamına kavuştuğunda
Karanlığın gözlerinden çaldığı güneşi kalbinde doğuracaksın...
Göz kırpmasından kısa sonsuzluktan uzun bir "an"da
Dışarıdakiyle savaşarak değil kendinle barışarak bir destan yazacaksın...
Sakın hayallerinden vazgeçme!
Çünkü ancak hayalperest bir kalp bu dünyanın vahşetine başkaldıracak kadar cesur olabilir...
Aşk ve cesaret nadiren aynı göğüskafesinde bulunur.
Kimine yük gelir kalbi... Haklıdır da. Ama bütün "mana" o yükte saklıdır. Aşkın hamalı olmak için çıkarsın "yol"una. Her attığın adımda hissedersin ruhunda. Kalbine bir müjde fısıldar rüzgâr.
Ruhparçam "Dem" zamanı geldi.
Yükümüz ağır, yolumuz uzun...
Ağlayan çocuklara anlatacak bir masalımız var...
Hazır mısın?

VİZYONDA!

Elveda Berlinb]

Maik Berlin'de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen genç bir çocuktur. Ailesiyle geçireceği yaz tatili bir anda yerle bir olur. Maik'in annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır, babası da genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Maik evde tek başına kalmıştır ve yazın ne kadarını böyle geçireceği de belirsizdir. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirmeye başlar. Ancak okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Arkadaşının planı sakin evlerini geride bırakıp Maik'le birlikte bir maceraya atılmaktır. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde Berlin'i terk etmeye karar verirler. Bu ikisi için de büyük bir macera olacaktır.Usta yönetmen Fatih Akın imzalı Elveda Berlin, Alman yazar Wolfgang Herrndorfs'un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan best seller romanından beyazperdeye uyarlanıyor. Filmin başrollerini Anand Batbileg, Tristan Göbel ve Nicole Mercedes Müller üstleniyor.İSTİNYE PARK
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: hafta sonu ne yapsak

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz