'Gurme Gururu'

Gecce Gurme Kurulu yeni üyesi Sermet Severöz, Habertürk'teki köşesi Yaşamdan Notlar'da 'gurme kurulu'nu yazdı. İşte o yazı;

26 Mayıs 2014 11:25
'Gurme Gururu'
Geçen telefonum çaldı. Arayan meslek hayatı boyunca akla gelmeyen birbirinden değerli ilklerin ve yeniliklerin adamı Kenan Erçetingöz’dü.

Yıllar önce kurduğu ve Türkiye’nin yeme-içme dünyasına yön veren “gecce gurme kurulu”nun jürisine girdiğimi müjdeliyordu. O an nasıl bir heyecan yaşadığımı ve hâlâ da nasıl gururlandığımı anlatamam. Ülkenin en yüksek ve en rafine damaklarına sahip ustaların arasına girdiğim ve onlarla aynı masaya oturacak olduğum için. En önemlisi de beni aralarına layık gördükleri için. Birkaç gün sonra ilk toplantı için şehrin en iyi mekânlarından biri olan Brasserie La Brise’de buluştuk.

BU JÜRİ NASIL DEĞERLENDİRİLİR

Aralarında Güneri Cıvaoğlu, Ali Sirmen, Mehmet Yaşin, Dilara Koçak, Kenan Erçetingöz, Ali Esad Göksel, Ali Rıza Kardüz, Ahmet Örs, Olcayto Ahmet Tuğsuz, Mike Norman ve Teoman Hünal’ın bulunduğu Türkiye’nin en iyi gurmeleri ve bendeniz, La Brise’in şefi Esen Blake’in o gecce için özel olarak hazırladığı mönüyü ve Teoman Hünal’ın mönüyle eşleştirdiği biraları tatmak üzere masamıza geçtik. Ardından mekân değerlendirme dosyaları dağıtıldı. Her gurmenin yüzlerce mekâna 1 ile 5 arası puan vermesi ve kendi “TOP 5”ini belirlemesi istendi.
Bu değerlendirmelerin lezzetten sunuma, fiyattan ortama, personelden konuma kadar pek çok kriteri içerdiğini de belirtmek isterim.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Sermet Severöz , gurme kurulu

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz