Günaydın Et'e iki dev ortak!

Günaydın Et Restoranları'nın % 70'ini Ferit Şahenk ve Mansimov yeni şirket üzerinden 350 milyon TL'ye aldı.

14 Şubat 2014 09:50
Günaydın Et'e iki dev ortak!
Bir süredir yatırımcıların takibinde olan Günaydın Et Restaurantları için satın almaya en çok yaklaşan ismin Doğuş Holding'in patronu Ferit Şahenk olduğu kulislerde konuşuluyordu. Şahenk uzun süre sıkı takibe aldığı markayla nihayet el sıkıştı. Son dönemde eğlence ve yeme-içme sektörlerindeki yatırımlarıyla dikkat çeken Şahenk, Günaydın'da farklı bir yol izledi. Ünlü işadamı bu kez yanına Azeri yatırımcı Mübariz Mansimov'u da aldı.

ORTAK AZERİ YATIRIMCI MANSİMOV

Günaydın zincirlerinin yüzde 70'ini satın alan ortaklar, hisseleri yüzde 35'er paylaştı. Ancak Şahenk ve Mansimov ortaklığının yatırımları bununla sınırlı değil. İki işadamı önümüzdeki günlerde Dream dışında yüzde 50-50 ortaklıkla yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor. Buna göre Şahenk, Mansimov'a ait Cipriani Restaurant ve Billionaire adlı kulübün yüzde 50'sini de alacak. Bunlar da yeni şirkete bağlanacak.


Marinalar başta olmak üzere, birçok konuda ortak büyümeyi hedefleyen Şahenk eğlence sektörünün en hızlı yatırımcılarından olan Ferit Şahenk, geçen yıl 12 markayı satın almıştı.

İKİLİNİN HEDEFİ YURTDIŞINDA DA BÜYÜMEK

Günaydın Et Restoranları, Şahenk ve Mansimov ortaklığının yeni amiral gemisi. İkili, zincirin 200 şubeye ulaşmasını hedefliyor. Plana göre şubelerin 100'ü Türkiye, 100'ü de yurtdışında olacak. İkilinin listesinde öncelikle Avrupa var.

İngiltere, Almanya, Fransa'dan sonra Dubai'de de bir şube açılması planlanıyor. Ortaklar, ABD'de de şube açmayı planlıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz