Günay'da muhteşem düet

Türkiye’nin en elit eğlence mekanı Günay Restauarant’ta önceki akşam muhteşem bir düet geccesi yaşandı

17 Kasım 2013 11:56
Günay'da muhteşem düet
Türkiye’nin en elit eğlence mekanı Günay Restauarant’ta önceki akşam muhteşem bir düet geccesi yaşandı. En güzel aşk şarkılarının bestecisi Selami Şahin ile Türk Pop Müziği’nin billur sesli şarkıcısı Aşkın Nur Yengi yaklaşık 450 konuğa müzik dolu saatler yaşattılar.

BVS Group’un sahip olduğu Günay Restaurant’ta sahneye önce Aşkın Nur Yengi çıktı. Pembe renkli, parıldayan kumaştan dikilmiş, sırt dekolteli göz alıcı sahne elbisesiyle ilk olarak Carmina Burana’yı söyleyen sanatçı, o bitince dinleyicilere hangi şarkıyı istediklerini sordu. Sonra da şöyle konuştu:

“Repertuarı yaparken, o kadar çok şarkım var ki bu gecce hangisini söylesem diye kara kara düşündüm.”

O sırada ön masalardan bir bayan “Kahpe Kader’i söyle” diye seslendi. Bu isteğe şaşırdığı görülen şarkıcı, “O benim şarkım değil ki” dedi ve ekledi, “Yine de bilsem, senin güzel kalbini kırmam, söylerim”

Ardından, ‘Hesap Ver’, ‘Karanfiller’, ‘Dokunmak İstiyorum’, ‘Hadi Git’, ‘Ayrılmam’ şarkılarını seslendirdi ve dinleyicilere yeniden sordu:


“HELAL OLSUN BANA, NE ZOR ŞARKI BU!”

Aranızda benim şarkılarımla aşık olan var mı ? Bazı masalardan eller havaya kalkınca gülümseyen sanatçı, “Bu çok güzel bir şey… ‘Sizin şarkılarınızla aşık oldum, evlendim’ diyenler hep oluyor…” diye konuştu.

90’lı yıllara ait ‘Zehir Gibisin’ isimli hareketli şarkıyı söyleyen Aşkın Nur Yengi şarkı bitiminde “Helal olsun bana; ne zor şarkı bu” diye söylendi. Sözlerini Sezen Aksu’nun yazdığı şarkının bestesi ise Raul Orellana, Jaime Stinus ve Jose Luis Abel isimli üç İspanyol sanatçıya ait.

Aşkın Nur Yengi sahnede şarkılarını söylerken, geccenin solisti Selami Şahin kuliste habercilerin sorularını cevaplandırıyordu. Günay Restaurant’ta daha önce de çalıştığını hatırlatan ünlü sanatçı şunları söyledi:

“Ben her yerde assolistlik yaptım. Böyle geccelerde o günlere dönüyorum. Eski günler başkaydı. 5 gecce çalışırdım. Hafta sonları da kadınlar matinesi olurdu. Artık öyle mekanlar kalmadı. Bir burası var…”
Kendi bestelerinin kalıcı olduğunu da vurgulayan Selami Şahin şöyle devam etti:

“Eser demek kalıcı demektir. Şimdi yapılan şarkılar maalesef unutuluyor. Benim yaptıklarım değil 5 sene, 25 sene bile geçti hala unutulmadı. Ben asla yıkıcı olmam ama genç arkadaşlardan da çok rica ediyorum, güze ve unutulmayan eserler yapsınlar. Bir tutturmuşlan single! Eskiden single mi vardı? Bu internet yüzünden çıktı. İnternet çıktı mertlik bozuldu”

Aşkın Nur Yengi programının sonunda sahneyi Selami Şahin’le paylaştı. İki güzel ses peş peşe 5 ayrı parçada düet yaptı.


“SEN ÇOK GÜZELSİN, SESİN DE ÇOK GÜZEL!”

Şarkıların arasında sahne arkadaşına methiyeler sıralayan Selami Şahin’in, “Seninle aynı sahneyi paylaşmak ne güzel, sen çok güzelsin, sesin de çok güzel!” diye konuşması üzerine Aşkın Nur Yengi, “Hocam yine yazıyor musunuz?” diye sormaktan kendini alamadı!

İki sanatçı aynı sahnede bir kez de ‘Başımın tatlı belası’ isimli Selami Şahin bestesini okudular. Şarkı bittikten sonra Aşkın Nur Yengi sordu, “Bu şarkıyı hangi yıl yapmıştınız ?”

Selami Şahin’in cevabı ilginçti: “Ben bu şarkıyı yaptığım zaman senin ağzın süt kokuyordu. 70’li yıllarda sen daha bebekken yapmıştım…”

Sornasında, Selam Şahin Günay’ı dolduran konuklara iki saat boyunca tek başına sevilen şarkılarını seslendirdi. Programın bitiminde istek üzerine yeniden sahneye gelerek iki şarkı daha söyledi. Aşkın Nur Yengi ile Selami Şahin istek üzerine 29 Kasım Cuma akşamı bir kere daha Günay sahnesinde olacaklar.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Günay Restaurant

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz